20 maja 2026 r. społeczność szkolna świętowała Dzień Patrona Szkoły. W ogrodzie szkolnym ,,Cztery pory roku” uczniowie z klas I,II,III i VI przypomnieli wiersze Marii Konopnickiej oraz przybliżyli jej twórczość.
Piękna, słoneczna pogoda, pachnące ,kwitnące rośliny oraz śpiew ptaków tworzyły odpowiednią scenerię i przyjemny nastrój do plenerowego czytania i wysłuchania utworów poetki, m.in. wierszy: ,,Kwiaty”, ,,Czytanie”, ,,Pan Zielonka”, ,,Parasol”, ,,Stefek Burczymucha” i innych. Aż chciało się pozostać na łonie natury dłużej!
II miejsce dla klasy 3 w konkursie plastycznym
Szkoła w Gorzowie zdeklasowała konkurencję w konkursie plastycznym „W góry, w góry mój bracie, tam przygoda czekała na cię”, organizowanym przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Uczniowie klasy trzeciej zdobyli zaszczytne II miejsce, wykazując się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem i pomysłowością.
Nagrodą za osiągnięty sukces będzie udział w żywej lekcji historii prowadzonej przez Leo Kordę z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej. Dodatkowo uczniowie wezmą udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w kręgielni Kula Kula w Oświęcimiu.
Cała klasa aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu konkursowej pracy. Uczniowie wspólnie tworzyli górskie krajobrazy, lepili różnorodne postaci oraz wykorzystywali wydruki wykonane na drukarce 3D. Powstał niezwykle atrakcyjny i bogaty w szczegóły projekt, na którym dużo się działo. Praca zachwycała pomysłowością, estetyką i ciekawym wykonaniem, dzięki czemu zdobyła uznanie jury konkursowego.
🏆 Uczniowie klasy II zdobyli I miejsce w konkursie plastycznym! 🏆
Z radością informujemy, że uczniowie klasy II zdobyli pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na cię”, organizator – Muzeum Zamek w Oświęcimiu.
🎨 Konkurs wymagał od uczestników dużej kreatywności, wyobraźni oraz talentu artystycznego. Prace naszych uczniów zachwyciły jury pomysłowością i starannym wykonaniem.
🎁 W nagrodę uczniowie zostaną zaproszeni na niezwykłą żywą lekcję historii prowadzoną przez LEO CORDE – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. 🎳 Dodatkową atrakcją będzie lekcja wychowania fizycznego w kręgielni KULA HULA, podczas której uczniowie rozwiną jednocześnie sprawność ruchową i umiejętność współpracy.
👏 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
🏰 Wycieczka klas I–III do Pszczyny 🏰
Uczniowie klas I–III wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Zamek w Pszczynie.
🌳 Podczas pobytu dzieci spacerowały po pięknym zamkowym parku oraz odwiedziły urokliwą herbaciarnię księżnej Daisy. Nie zabrakło również wizyty na pszczyńskim rynku, czasu na zakup pamiątek oraz chwil relaksu i wspólnej zabawy. Największą atrakcją wyjazdu były warsztaty detektywistyczne „Zamkowa przygoda”, podczas których uczniowie rozwijali spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz wyobraźnię, rozwiązując ciekawe zagadki ukryte w zamkowych wnętrzach.
👑Ogromnym przeżyciem dla dzieci było także spotkanie z księciem pszczyńskim Peterem von Pless oraz burmistrzem Pszczyny, z którymi uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia.
Był również czas na zakup pamiątek, odpoczynek oraz wspólne rozmowy. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, radości oraz ciekawych doświadczeń. 😊
*Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sprzętu, który został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie #Laboratoria Przyszłości#
🌸 „Kwiatowa niespodzianka dla Rodziny” 🌸
Z okazji Dnia Rodziny uczniowie klasy 2 przygotowali wyjątkową niespodziankę dla swoich bliskich. 🪴💐 Dzieci posadziły kwiaty w słoiczkach, tworząc piękne i kolorowe kompozycje. 🌷✨
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością wykonywali swoje prace, wkładając w nie wiele serca, kreatywności i uśmiechu. 😊❤️ Powstałe upominki z pewnością sprawią wiele radości rodzinom naszych uczniów. 🌼
Kolorowy Tydzień Zdrowia – program „Trzymaj formę
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się „Kolorowy Tydzień Zdrowia”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz dobrych nawyków żywieniowych.
W poniedziałek uczniowie brali udział w quizach o sporcie i zdrowiu. Pytania dotyczyły między innymi różnych dyscyplin sportowych, zasad zdrowego odżywiania oraz wpływu ruchu na samopoczucie. Uczestnicy wykazywali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem.
We wtorek ogromnym zainteresowaniem cieszyły się taneczne przerwy, podczas których cała szkoła mogła wspólnie zatańczyć. Była to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu i poprawy humoru.
W środę odbyło się spotkanie z dietetykiem, który opowiedział uczniom o zasadach zdrowego odżywiania i zbilansowanej diecie. Uczniowie mogli zadawać pytania i zdobyć wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia.
W czwartek dużym powodzeniem cieszyły się stacje zdrowia. Na specjalnych stoiskach można było sprawdzić swój puls, tętno, ciśnienie i temperaturę.
W ramach dnia „Bibliotek i Bibliotekarza” w piątek w bibliotece został odczytany wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie poszukiwali na terenie biblioteki owoców i warzyw oraz poznawali książki i publikacje związane ze zdrowiem. Była to doskonała okazja do połączenia nauki z czytelnictwem.
Nie zabrakło również kreatywnej zabawy. W środę uczniowie przyszli przebrani za owoce i warzywa. Kolorowe stroje wywołały wiele uśmiechów i ubarwiły szkolne korytarze. Oprócz tego na korytarzu można było zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.
„Kolorowy Tydzień Zdrowia” dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, a jednocześnie przypomniał jak ważne są zdrowe nawyki, ruch i samopoczucie.
Egzamin ósmoklasistów
Ogłoszenie
Zgodnie z planem pracy szkoły dni, w których odbywają się egzaminy ósmoklasisty
11, 12, 13 maja br. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
W tych dniach będą zorganizowane zajęcia świetlicowe dla uczniów


W dniu 05 maja (tj. wtorek) 2026 r. o godz. 16.30 odbędzie się ogólne zebranie z rodzicami,
ok. godz. 17.00 odbędą się spotkania z wychowawcami klas.
🌸🌼 Klasa 2 dba o szkolną rabatę 🌼🌸
MAJ – Klasa 2 posadziła kwiaty 🌸 na szkolnej rabacie, a następnie je podlała i uporządkowała teren wokół. Dzięki temu uczniowie zadbali o estetyczny wygląd szkoły oraz jej otoczenia. Sadzenie kwiatów służy upiększeniu przestrzeni, tworzeniu przyjaznego środowiska oraz rozwijaniu wrażliwości na przyrodę. Takie działania uczą także odpowiedzialności, współpracy oraz dbania o wspólne dobro, jakim jest szkoła i jej wizerunek. 🌼
*Zdjęcia zostały wykonane za pomocą sprzętu, który został zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie #Laboratoria Przyszłości#




