Piłka nożna plażowa

Sukces uczniów klasy 2 !

Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy 2 Tymoteusz, Filip, Maksymilian, Mateusz i Piotr odnieśli wspaniały sukces sportowy podczas Dni Chełmka 2026. Wzięli udział w turnieju piłki nożnej, gdzie wywalczyli I miejsce.

Młodzi sportowcy wykazali się doskonałą współpracą, zaangażowaniem oraz sportowym duchem walki, pokonując rywali i zdobywając najwyższe miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Chelmka

Sportowe emocje w Chełmku : Puchar Burmistrza za nami!
W minioną sobotę, 6 czerwca, na naszych kortach przy ul. Brzozowej 2 odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Chełmka, który ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne pod koniec maja, został przeniesiony z obchodów Dni Chełmka 2026.
Cieszymy się, że mimo zmiany terminu, pogoda tym razem dopisała, a młodzi zawodnicy mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności.
W zawodach udział wzięło 21 uczestników z Chełmka, Gorzowa, Oświęcimia, Jaworzna oraz Chrzanowa. Z naszej szkoły rywalizowało 6 uczennic z klas 3-5 oraz 4 zawodników z klas 6-8.Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Nie zabrakło radości z wygranej oraz łez porażki, ale najważniejsza była wspaniała zabawa .
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe torby z tenisowymi upominkami oraz medale, a zdobywcy miejsc na podium dodatkowo zostali uhonorowani pucharami.
Po wyczerpujących meczach na wszystkich czekały pyszne kiełbaski – idealne zwieńczenie dnia pełnego ruchu!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, a rodzicom za wspaniały doping.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

(Info. FB Centrum Sportowe MOKSiR w Chełmku)

Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Nasze Lektury”

Z ogromną radością informujemy, że Jakub Janiszewski i Emilia Wilczak zajęli I miejsce w IV etapie Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Nasze Lektury”, którego tematem był film „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna” – reż Chris Columbus.

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością filmu oraz wybranych mitów, zaangażowaniem oraz pasją do czytania, osiągając znakomity wynik i zdobywając najwyższe miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i Emilii tego wspaniałego sukcesu oraz życzymy im dalszych osiągnięć, rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych i kolejnych powodów do dumy.

Brawo!

Stypendia artystyczne i sportowe

Burmistrza Chełmka Pan Andrzej Saternus przyznał stypendia artystyczne i sportowe dla uzdolnionych uczniów, którzy zdobyli szczególne osiągnięcia w zawodach międzynarodowych i krajowych.

Z naszej szkoły stypendia artystyczne otrzymały:

  1. Laura Barletta
  2. Emilia Wilczak
  3. Oliwia Ostrowska

stypendia sportowe otrzymali:

  1. Wiktor Kotlarczyk,
  2. Leonard Postupalski,
  3. Wiktoria Balcerak
  4. Stanisław Czerw
  5. Blanka Olejniczak
  6. Anna Tabak
  7. Tymoteusz Rybak

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sportowych osiągnięć!

wyniki gminnego Konkursu ekologicznego

W dniu 22.05.2026 r. na sali kinowej MOKSiR w Chełmku odbyło się uroczyste wręczenie nagród podsumowujące wyniki Gminnego Konkursu Ekologicznego.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Chełmka, a hasło przewodnie brzmiało „Ochrona powietrza i klimatu”.

Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Vanessa Godyń, Jakub Janiszewski, Leon Peschak, Liliana Czerw, Anna Kozak, Jan Basoń, Igor Chechelski, Hanna Matejek, Oliwia Ostrowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

II miejsce dla klasy 3 w konkursie plastycznym 

Szkoła w Gorzowie zdeklasowała konkurencję w konkursie plastycznym „W góry, w góry mój bracie, tam przygoda czekała na cię”, organizowanym przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Uczniowie klasy trzeciej zdobyli zaszczytne II miejsce, wykazując się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem i pomysłowością.

Nagrodą za osiągnięty sukces będzie udział w żywej lekcji historii prowadzonej przez Leo Kordę z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej. Dodatkowo uczniowie wezmą udział w wyjątkowej lekcji wychowania fizycznego w kręgielni Kula Kula w Oświęcimiu.

Cała klasa aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu konkursowej pracy. Uczniowie wspólnie tworzyli górskie krajobrazy, lepili różnorodne postaci oraz wykorzystywali wydruki wykonane na drukarce 3D. Powstał niezwykle atrakcyjny i bogaty w szczegóły projekt, na którym dużo się działo. Praca zachwycała pomysłowością, estetyką i ciekawym wykonaniem, dzięki czemu zdobyła uznanie jury konkursowego.

🏆 Uczniowie klasy II zdobyli I miejsce w konkursie plastycznym! 🏆

Z radością informujemy, że uczniowie klasy II zdobyli pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „W góry, w góry miły bracie, tam przygoda czeka na cię”, organizator – Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

🎨 Konkurs wymagał od uczestników dużej kreatywności, wyobraźni oraz talentu artystycznego. Prace naszych uczniów zachwyciły jury pomysłowością i starannym wykonaniem.

🎁 W nagrodę uczniowie zostaną zaproszeni na niezwykłą żywą lekcję historii prowadzoną przez LEO CORDE – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej.  🎳 Dodatkową atrakcją będzie lekcja wychowania fizycznego w kręgielni KULA HULA, podczas której uczniowie rozwiną jednocześnie sprawność ruchową i umiejętność współpracy.

👏 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 8 kwietnia 2026 r. w OSP w Gorzowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.

Uczeń klasy II, Mateusz Wilczak, zajął III miejsce w kategorii klas I–IV.

W kategorii klas V–VIII II miejsce zdobyła Antonina Nędza, awansując do etapu powiatowego, natomiast III miejsce zajęła Maja Janiszewska.

W dniu 11 kwietnia 2026 r. uczennica klasy VI Antonina Nędza, reprezentowała naszą gminę w etapie powiatowym, gdzie zajęła VII miejsce w kategorii klas V–VIII.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs z języka angielskiego MEMORY MASTER

W tegorocznej edycji konkursu Memory Master wzięło udział 31 uczniów naszej szkoły. 'Pamięciowi Mistrzowie’ osiągnęli wysokie wyniki, dwoje naszych Mistrzów zostało Laureatami III stopnia:

🏆EMILIA WILCZAK (kl. V)  

🏆DOMINIK ŻAK (kl. VII)

Dyplom z wyróżnieniem otrzymali:

🏆ANNA KOZAK (kl. V)

🏆ANTONINA NĘDZA (kl. VI)

🏆KSAWERY PESCHAK (kl. VIII)

😊WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY OSIĄGNIĘĆ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW 🤞

Puchar Tymbarku

W dniach 30 i 31 marca 2026 roku w Oświęcimiu odbyły się powiatowe rozgrywki piłki nożnej chłopców o Puchar Tymbarku.
W turnieju wzięły udział drużyny U – 10 i U – 12 reprezentujące szkoły z całego powiatu rywalizując w duchu sportowej walki i zasad fair play. Na tym etapie występowało, aż 15 drużyn w kategorii starszej i 12 w kategorii młodszej. Naszą szkołę po raz pierwszy w tego typu zawodach reprezentowali uczniowie U-12 oraz U-10 .
Emocji nie brakowało, chłopcy(dwie dziewczynki) walczyli dzielnie zostawiając serce na boisku. W kategorii starszej uczniowie przegrali w ćwierćfinale z tegorocznym zwycięzcą turnieju, natomiast uczniowie U-10 wyszli z grupy i przegrali w ćwierćfinale z drużyną, która zajęła 4 miejsce w turnieju.
Młodzi piłkarze w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się na 5-8 miejscach w powiecie.
Gratulujemy.