Zawody sportowe

Dnia 14 czerwca w Centrum Sportowym w Chełmku odbył się II Turniej Koszykówki 3×3,w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych z Gminy Chełmek.Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy 6: Oliwia, Emilia, Wiola, Milena, które zajęły I miejsce. Reprezentacja chłopaków w składzie Maks klasa 7,Marcel klasa 5 oraz Kuba S, Paweł i Piotrek z klasy 6 zajęła II miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

WYRÓŻNIENIE W DIECEZJALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MÓJ KOŚCIÓŁ”

Uczeń klasy V JAN BASOŃ otrzymał wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym „Mój Kościół” zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitarnej  w Krakowie w roku szkolnym 2023/2024. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 6 czerwca 2024 r. w Sali Okna Papieskiego Domu Arcybiskupów Krakowskich, które wręczał Metropolita krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy uczennicy klasy 5

Osiągnięcia taneczne Blanki Olejniczak wraz z  grupą SECRETS.
• 09.03.2024 Róża Sosnowiec – wyróżnienie I stopnia.
• 17.03.2024 Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego SHOCK DANCE Bukowno – II miejsce.
• 24.03.2024 Revolution of Dance Łodygowice – 3 miejsce
• 13.04.2024 XVIII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki Chrzanowska Lokomotywa Arttstyczna – II miejsce.
• 20.04.2024 Mistrzostwa Polski PTT Łódź – V miejsce.
• 21.04.2024 Zakręceni na Taniec Pawłowice – I miejsce i nagroda specjalna za choreografię.
• 18.05.2024 Gala Taneczna Mix Wodzisław – 3 miejsce.

KONKURS PLASTYCZNY „BARWY RZEKI SOŁY.  MŁODZI EKOLODZY.”

Muzeum Zamek w Oświęcimiu, w ramach XIII Jarmarku Kasztelańskiego, zorganizowało dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny pt. „Barwy rzeki Soły. Młodzi ekolodzy”. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste rozdanie nagród nastąpiło 4 maja 2024 r. na Zamku w Oświęcimiu.

Dolina rzeki Soły jest największym walorem przyrodniczym i krajobrazowym Oświęcimia,  a sama rzeka jest ostoją chronionych oraz rzadkich gatunków flory i fauny.

Celem konkursu „Barwy rzeki Soły. Młodzi ekolodzy” było promowanie ochrony środowiska, podniesienie świadomości ekologicznej uczestników, budowanie postaw proekologicznych oraz uwrażliwienie na piękno lokalnej przyrody, ze szczególnym uwzględnieniem fauny i flory rzeki Soły.

Z naszej szkoły III miejsce w kategorii klas IV- VI zdobyli Igor Chechelski i Kamil Chmaj z klasy 5

Wyróżnienia otrzymali:  Zofia Owsiak z klasy IV  oraz uczniowie z klasy III szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Moniki Matejek- Basoń.

Do konkursu prace przygotowała również grupa przedszkolna „Zerówka” pod kierunkiem pani Martyny Szumlakowskiej i pani Izabeli Wyskwar oraz uczniowie klasy V:  Hanna Matejek i Jan Basoń oraz Maja Janiszewska i Alicja Klęczar.

Gminny Konkurs Ekologiczny rozstrzygnięty

W Gminnym Konkursie Ekologicznym wzięli udział uczniowie kl. 1 – 8 szkoły podstawowej.

Wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali:

  1. Vanessa Godyń
  2. Emilia Wilczak
  3. Laura Barletta
  4. Zofia Owsiak
  5. Sylwia Szudy
  6. Igor Chechelski
  7. Hanna Matejek
  8. Alicja Klęczar
  9. Ksawery Peschak

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Stypendia sportowe

Burmistrza Chełmka Pan Andrzej Saternus przyznał stypendia sportowe na 2024 rok dla uzdolnionych uczniów, którzy zdobyli szczególne osiągnięcia w zawodach międzynarodowych i krajowych.

Z naszej szkoły stypendia sportowe otrzymali:

  1. Nadia Pyras
  2. Pola Olejniczak
  3. Wiktor Kotlarczyk,
  4. Leonard Postupalski,
  5. Blanka Olejniczak
  6. Daniel Matyja
  7. Anna Tabak
  8. Tymoteusz Rybak,
  9. Piotr Jamróz
  10. Oliwier Zamarlik

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sportowych osiągnięć!

Zawody sportowe

Dnia 10 kwietnia na hali widowiskowo-sportowej w Chełmku odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny i chłopcy z klas 4-6.
Po emocjonujących meczach z drużynami ze szkół w Chełmku piłkarki ręczne zdobyły 1 miejsce.
Chłopcy dzielnie walcząc w dwóch meczach, ostatecznie zajęli 2 miejsce w gminie.

Gratulacje

finał dICTate

25 marca o godz. 16.00 w MDK w Oświęcimiu odbył się finał Powiatowego Dyktanda z Języka Angielskiego dICTate, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Szkołę Języka Angielskiego Helen Doron w Oświęcimiu. Do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły – Jakub Tomczyk (kategoria dla klas 7-8) oraz Jan Basoń (kategoria dla klas 4-6). Laureaci konkursu otrzymali dyplomy.

Gratulujemy sukcesów!

Sukcesy Stasia 

Staś Czerw uczeń klasy 4, tancerz formacji hip-hopowej szkoły tańca Grawitacja Dance Academy w Oświęcimiu w ostatnich tygodniach odniósł znaczące sukcesy ze swoja formacją.

16 marca 2024r  w Makowie Podhalańskim  na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Makowa Podhalańskiego Staś i Jego formacja zajęła II miejsce na 19 drużyn w kategorii wiekowej 10-12 lat.
Turniej odbywający się w Łodygowicach 24 marca 2024r, to Ogólnopolski turniej tańca Revolution of Dance o puchar Burmistrza Żywca, formacja Stasia zajęła I miejsce na 6 drużyn w kategorii wiekowej 9-12 lat.

Stasiowi i Jego formacji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bieg Poszukiwaczy Wiosny

W pierwszy dzień wiosny miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego na Stawach w Chełmku.
Podczas otwarcia Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus przybliżył historię tego miejsca i wydarzeń, które miały tu miejsce podczas II Wojny Światowej.
Po uroczystym otwarciu kompleksu zaprezentowane zostały zasady bezpieczeństwa i techniki jazdy na deskorolce, rolkach i hulajnodze.
Następnie rozpoczął się uroczysty XXIV Bieg Poszukiwaczy Wiosny w skład którego weszły następujące konkurencje:
✅ bieg o długości 1 km dla dziewczynek z klas IV-V,
✅ bieg o długości 1 km dla chłopców z klas IV-V,
✅ bieg o długości 1 km dla dziewczynek z klas VI-VIII,
✅ bieg o długości 1,5 km dla chłopców z klas VI-VIII.
Po zaciętej rywalizacji zwycięzcy wszystkich biegów otrzymali od Burmistrza Chełmka medale i pamiątkowe dyplomy.(inf. FB Gmina Chełmek)
Naszą szkołę w zawodach reprezentowało 10 uczniów. Na 2 miejscu podium uplasowała się Julia Piskorek z klasy 5, a na 3 miejscu Oliwia Ostrowska z klasy 6.
Pozostali uczniowie (Dominik Żak, Marcel Zając, Zuzia Gałgan, Tymek Rybak, Oliwier Zamarlik, Piotr Jamróz, Madzia Puchała ,Bartosz Cholewa) z zaangażowaniem i ambicja przybiegli na metę uznając jednak wyższość rywali.
Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Wszystkim gratulujemy.