Aktualności


SPRZĄTANIE ŚWIATA

24 września dzieci z grupy „Zerówka” oraz „Wiewiórki” przyłączyły się do akcji Sprzątania Świata. Przedszkolaki wyruszyły na spacer z transparentami o tematyce ekologicznej. Tego dnia dzieci dowiedziały się, jak ważne jest nie śmiecenie oraz segregacja śmieci.

SAŁATKA OWOCOWA

24 września dzieci z grupy Wiewiórki w ramach realizowanej tematyki tygodniowej „Dary jesieni” przygotowały sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się drewnianym nożykiem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

„Powitanie Jesieni”

23 września 2021 roku do naszego przedszkola zawitała jesień.
Dzieci z grupy „Stokrotki” w opaskach na głowie z kolorowymi listeczkami zatańczyły jesienny taniec oraz malowały przy użyciu farb jesienne listeczki. 

Sałatka owocowa

W dniu 20.09.2021 dzieci z grupy Zerówki przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi.
Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. 

 

DZIEŃ KROPKI w przedszkolu

W dniu 15 września 2021 roku dzieci z grupy „ Stokrotki” i „Wiewiórki” świętowały Międzynarodowy dzień Kropki.
Celem dnia było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcanie ich do tworzenia i działania.
Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami, jak również ubrania mieniły się od kolorowych kropek.
Dzień kropki to doskonała okazja do pobudzania artystów do aktywności, także w naszym przedszkolu. Grupa „Wiewiórek” z kropek stworzyła piękne jesienne drzewko, „ Stokrotki” natomiast wykleiły z kolorowych kółek gąsienicę.

 

DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

15 września 2021 roku przedszkolaki z grupy Zerówka obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci ubrane w kropkowe ubrania poznały historię Vasthi, która dzięki zwykłej kropce rozpoznała swój talent i uwierzyła w swoje możliwości oraz szukały kropek
w otaczającym nas świecie. Na koniec każdy wykonał swoją niepowtarzalną kropkę i otrzymał medal z okazji tego wyjątkowego święta.

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2021 roku wszystkie Przedszkolaki hucznie świętowały Dzień Dziecka. Na Dzieci czekało wiele atrakcji. Razem z wychowawcami wykonały niecodzienną pracę plastyczną i bawiły się w różnorakie zabawy na świeżym powietrzu.

Dzień ślimaka w grupie Tygrysków

27 maja przedszkolaki obchodziły Dzień Ślimaka. Ślimak stał się bohaterem licznych zabaw, zagadek, masażyków oraz pracy plastycznej. Na pamiątkę dzieci otrzymały medale.

„Co w trawie piszczy”

Uczniowie klasy 3 przygotowali dla dzieci z grupy „0” przedstawienie pt.: ” Co w trawie piszczy?
z okazji Dnia Pszczoły i Dnia Bociana.


Obchody Światowego Dnia Ziemi w Zerówce

22 kwietnia przypada dzień, w którym swoje święto ma nasza planeta Ziemia. Zerówka ochoczo wzięła udział w świętowaniu tego szczególnego dnia. Dzieci wspólnie obejrzały film edukacyjny o naszej planecie i przypomniały co należy robić aby jak najlepiej o nią dbać. Swoje pomysły przelały na papier tworząc eko plakat przypominający wszystkim co możemy robić dla Ziemi, nie tylko w dniu jej święta. Przedszkolaki otrzymały medale ZIELONEGO ZIEMIANIANA i podsumowały swoją pracę nauką piosenki której refren brzmi:

„Cały świat jest w naszych rękach, właśnie o tym ta piosenka, możesz dbać o cały świat, chociaż masz niewiele lat!”

Te słowa z pewnością będą nam przypominały o dbaniu o naszą planetę każdego dnia.


Wiosenny spacer grupy Tygrysków i Zerówki

23 marca grupa Tygrysków i Zerówki wyruszyła na wiosenny spacer szukać pierwszych oznak wiosny. Przedszkolaki wspólnie pożegnały Marzannę żegnając się tym samym z zimą i z radością witając wiosnę. Choć tego dnia słońce nie uraczyło nas swoimi promieniami to w sercu każdego zapanowała już wiosna.
Z melodią na ustach i kwiatami w rękach przemierzaliśmy leśną ścieżkę. Dodatkowo przedszkolaki przypomniały sobie jak należy dbać o naszą planetę Ziemię.


Dzień Kobiet w grupie Zerówka

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże
jak i te małe.

W tym szczególnym dniu chłopcy w grupie Zerówka składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.
Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów.


Konkurs „Zaczarowane słowa – proszę, przepraszam, dziękuję”

4 marca 2021 odbyło się rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Zaczarowane słowa – proszę, przepraszam, dziękuję”, którego celem było rozwijanie u dzieci dobrych zachowań
i empatii oraz pobudzanie wyobraźni twórczej.

Uczestnicy przygotowali wiersz o określonej w tytule tematyce oraz samodzielnie wykonaną ilustrację do wiersza. Jury miało niełatwe zadanie. Spośród 11 prac wyróżniło dwie i wybrało zwycięzcę.

 Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Lena Kaczmarek

Wyróżnienia:

Laura Barletta

Maksymilian Wilczak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności i wyobraźni twórczej!


„Dzień Kota” w grupie Tygryski

17 lutego obchodziliśmy w naszej grupie nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu dzieci uczestniczyły w „kocich zabawach” takich jak: zabawy ruchowe przy piosenkach, koci spacerek, kocie masażyki, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, śpiewanie kocich piosenek. Uczestnicy kocich zabaw otrzymali medale przypominajcie im o kotach. Na zakończenie dzieci kolorowały kotki. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

 


Bal karnawałowy – gr „Tygryski”

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych, dlatego w naszym przedszkolu w dniu 10 lutego przedszkolaki z duma prezentowały bajeczne kolorowe stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach oraz konkursach. Na twarzach wszystkich dzieci malował się uśmiech. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.


Wigilijka


Mikołaj w przedszkolu


Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy „Zerówki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana „podusia” do snu.


„DZIEŃ JEŻA” W GRUPIE TYGRYSKI

10 Listopada nasze przedszkolaki świętowały „Dzień Jeża”.
To małe zwierzątko, które jest niestety gatunkiem zagrożonym, stało się w ten dzień bohaterem licznych rozmów, zabaw, piosenek oraz prac plastycznych. Każde dziecko w tym dniu,  na pamiątkę o Jeżyku dostało „Medal Jeża”.


Halloween w grupie Tygryski

30 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach związanych z Halooween. Przedszkole stało się najstraszniejszym miejscem na świecie.  Tego dnia przedszkolaki przyszły przebrane w wampiry, czarownice, kościotrupy lub ukryły twarz za maską. Zabawa w  tym dniu była wyśmienita! Wszyscy świetnie się bawili i uczestniczyli w wielu zabawach.


Sałatka owocowa – Tygryski

W dniu 15 października było w naszej grupie smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, zachowując bezpieczeństwo przy posługiwaniu się nożem. Sałatka owocowa szybko trafiła do małych, dziecięcych brzuszków.


„Dzień Chłopaka w grupie Tygrysków”

„ W kalendarzu wielka draka,
już niedługo Dzień Chłopaka,
my dziś o Was pamiętamy
i życzenia Wam składamy”

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z panią odśpiewały urocze „sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy