Aktualności

Dzień Kobiet w grupie Zerówka

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże
jak i te małe.

W tym szczególnym dniu chłopcy w grupie Zerówka składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.
Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów.


Konkurs „Zaczarowane słowa – proszę, przepraszam, dziękuję”

4 marca 2021 odbyło się rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Zaczarowane słowa – proszę, przepraszam, dziękuję”, którego celem było rozwijanie u dzieci dobrych zachowań
i empatii oraz pobudzanie wyobraźni twórczej.

Uczestnicy przygotowali wiersz o określonej w tytule tematyce oraz samodzielnie wykonaną ilustrację do wiersza. Jury miało niełatwe zadanie. Spośród 11 prac wyróżniło dwie i wybrało zwycięzcę.

 Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Lena Kaczmarek

Wyróżnienia:

Laura Barletta

Maksymilian Wilczak

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kreatywności i wyobraźni twórczej!


„Dzień Kota” w grupie Tygryski

17 lutego obchodziliśmy w naszej grupie nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu dzieci uczestniczyły w „kocich zabawach” takich jak: zabawy ruchowe przy piosenkach, koci spacerek, kocie masażyki, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, śpiewanie kocich piosenek. Uczestnicy kocich zabaw otrzymali medale przypominajcie im o kotach. Na zakończenie dzieci kolorowały kotki. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.


Bal karnawałowy – gr „Tygryski”

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych, dlatego w naszym przedszkolu w dniu 10 lutego przedszkolaki z duma prezentowały bajeczne kolorowe stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach oraz konkursach. Na twarzach wszystkich dzieci malował się uśmiech. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.


Wigilijka


Mikołaj w przedszkolu


Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada przedszkolaki z grupy „Zerówki” uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana „podusia” do snu.


„DZIEŃ JEŻA” W GRUPIE TYGRYSKI

10 Listopada nasze przedszkolaki świętowały „Dzień Jeża”.
To małe zwierzątko, które jest niestety gatunkiem zagrożonym, stało się w ten dzień bohaterem licznych rozmów, zabaw, piosenek oraz prac plastycznych. Każde dziecko w tym dniu,  na pamiątkę o Jeżyku dostało „Medal Jeża”.


Halloween w grupie Tygryski

30 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach związanych z Halooween. Przedszkole stało się najstraszniejszym miejscem na świecie.  Tego dnia przedszkolaki przyszły przebrane w wampiry, czarownice, kościotrupy lub ukryły twarz za maską. Zabawa w  tym dniu była wyśmienita! Wszyscy świetnie się bawili i uczestniczyli w wielu zabawach.


Sałatka owocowa – Tygryski

W dniu 15 października było w naszej grupie smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, śliwki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, zachowując bezpieczeństwo przy posługiwaniu się nożem. Sałatka owocowa szybko trafiła do małych, dziecięcych brzuszków.


„Dzień Chłopaka w grupie Tygrysków”

„ W kalendarzu wielka draka,
już niedługo Dzień Chłopaka,
my dziś o Was pamiętamy
i życzenia Wam składamy”

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z panią odśpiewały urocze „sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy