ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Czerwiec 2019 PDF

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

19 czerwca uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje. Uroczysty apel zakończył trudny i pracowity rok szkolny. Podczas akademii zostały wręczenie przez Burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa nagrody najzdolniejszym uczniom za osiągnięcia w nauce. Pani dyrektor Lucyna Elżbieciak wręczyła Nagrody Dyrektora, nagrody za 100% frekwencję oraz "Wiktory". 

Uroczyście podczas akademii wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa
z wyróżnieniem, listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców za ofiarowaną pomoc i życzliwość.

Na zakończenie pani Dyrektor przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz życzyła udanych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń.

Po spotkaniu ogólnym wychowawcy klas wraz z podopiecznymi udali się do klas
w celu rozdania pozostałych świadectw.

aparat31


Baśnie na warsztacie

 

Tajemnice baśniowych opowieści i sztukę tworzenia własnych, niesamowitych historii „z dreszczykiem" poznawali uczniowie klas I – IV podczas spotkania
z Mateuszem Świstakiem, autorem projektu „Baśnie na warsztacie". Piątkowy upał nie przeszkodził w wyzwalaniu pozytywnej energii i kreowaniu fantastycznych pomysłów płynących z rozgrzanej emocjami wyobraźni.

aparat31DSC08924

DSC08985


Dzień dobrych słów

 

12 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Dobrych Słów i Miłych Gestów. Wykorzystaliśmy do jego przeprowadzenia materiały pochodzące ze strony CEO (plakaty, logo) oraz Fundacji Orange (Kampania "Jest nas więcej" https://jestnaswiecej.pl/) a także Fundacji im. Zbigniewa Herberta (Akcja "Podaruj wiersz"). Zależało nam na tym, aby poprzez różne działania skłonić wszystkich uczestników projektu do radosnej refleksji nad pozytywną rolą życzliwości, którą można okazać na wiele sposobów i udowodnić, że nienawiść, hejt, wrogość i ciągłe walki na wielu frontach naszej codzienności wcale nie muszą dominować :)

Co zrobiliśmy? Na szkolnym korytarzu ustawiliśmy dwie wielkie tablice z plakatami oraz tekstami o tym, jak radzić sobie z hejtem. Pomarańczowa sznurówka (symbol wspólnej idei) łączyła poszczególne plansze. Na poręczach wzdłuż schodów zawiesiliśmy kartki z hasłem: "Weź ze sobą miłe słowo", a każdy przechodzący mógł oderwać z niej, tak jak z popularnych ogłoszeń, wybrane dobre słowa lub zwroty. Podczas szkolnego apelu wyznaczeni uczniowie klasy czwartej, która była organizatorem przedsięwzięcia, zachęcili wszystkich do wpisywania wymyślonych przez siebie dobrych słów na przygotowanych arkuszach, które następnie zostały powieszone na tablicach. Wpisujący otrzymywali podarowane przez Fundację Orange pomarańczowe sznurówki.


Oprócz powyższych działań uczniowie mogli też wziąć udział w kampanii "Podaruj wiersz", którą zadedykowaliśmy małym pacjentom ze szpitala w Oświęcimiu.
Na kartach papeterii, podarowanych przez Fundację im. Z. Herberta, uczniowie zapisywali wybrane przez siebie wiersze, dodając do nich własne życzenia
i podpisy. Kartki zostaną wkrótce przekazane Oddziałowi Dziecięcemu
w powiatowym szpitalu.


"Dzień dobrych słów" był bardzo twórczy - na każdej przerwie ktoś coś pisał, wiązał sznurówki, ozdabiał rysunkami przepisywane wiersze, czytał dobre słowa, odrywał karteczki, by je zabrać dla siebie lub komuś podarować. Było radośnie, gwarno - po prostu DZIAŁO SIĘ!


Świat może być piękniejszy dzięki wspólnym, pięknym działaniom i życzliwości, którą wchłaniamy i przekazujemy dalej

aparat31


„Szeptane"

 

W rolę recenzentów telewizyjnych wcielili się uczniowie klasy ósmej: Mateusz Siekiera i Tomasz Górczyński, którzy zachęcali do przeczytania książki Pawła Beręsewicza „Szeptane". W żartobliwym dialogu udowadniali, że akcja tej młodzieżowej powieści rozwija się jak w thrillerze, nie brakuje emocji, napięcie nie słabnie do samego końca, a znakomity styl i przedstawiony w książce aktualny problem manipulacji w świecie mediów pozwalają lepiej zrozumieć niebezpieczne zjawiska współczesnego świata.

Kto nie wierzy, niech się sam przekona i przeczyta „Szeptane".

aparat31
DSC08896


JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM!

 

7 czerwca o 10.00 rano nasza placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej organizowanej przez czasopismo Biblioteka w Szkole. Głównym celem przedsięwzięcia było budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym. Co roku czyta wspólnie ponad 400 tys. osób
z całego kraju.

DSC 1462

DSC 1461

 DSC08748


Lekcja historii żywej –Grupa „Reconstructo" 

 

6 czerwca 2019 roku w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto", która przedstawiła pokaz historyczny pt. „Wrzesień 39" przybliżający losy państwa, narodu i żołnierza polskiego tuż przed wybuchem II wojny światowej. Podczas pokazu uczniowie mogli obejrzeć bezpieczne repliki broni, ekwipunek
i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej oraz polskie mundury wojskowe wzór 36 szeregowego i podoficera. Lekcja ta wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Prowadzący umieli w ciekawy sposób przedstawić wydarzenia związane z okresem II wojny światowej a zaprezentowane mundury
i rodzaj stosowanej wówczas w walkach broni na pewno przemówiły do wyobraźni uczniów, pozwalając im lepiej zrozumieć i zapamiętać poznane fakty historyczne.

aparat31


Wycieczka do ZOO i Afrykarium we Wrocławiu

 

6 czerwca uczniowie klasy III pojechali na całodniową wycieczkę do ZOO  we Wrocławiu. Pogoda dopisała, więc  z przyjemnością mogliśmy spacerować
i obserwować zwierzęta.
Zwiedzanie wrocławskiego ZOO rozpoczęliśmy od Afrykarium, które wywarło na nas ogromne wrażenie, z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy morskie stworzenia
w tunelu wodnym. Jest to miejsce tajemnicze, niesamowite i pełne wielu zadziwiających gatunków zwierząt. Na własne oczy zobaczycie rafę koralową i ryby rafy koralowej.
Po kilku godzinach spędzonych w ZOO, do Gorzowa wróciliśmy wieczorem  zmęczeni, ale pełni wrażeń.

aparat31

20190606 131342

 


Wycieczka 6 czerwca 2019 r. – Projekt „Szkoła Dialogu"

 

Uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum przez 2 miesiące( od kwietnia do czerwca 2019r.) realizowali projekt edukacyjny pt. „Szkoła Dialogu". Jego kulminacyjnym punktem była wycieczka przygotowana samodzielnie przez grupę uczniów. Wycieczka, która miała przedstawić życie Żydów w przedwojennym Oświęcimiu. Wycieczka miała miejsce 6 czerwca 2019 r. uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół opowiadali historię Oświęcimia swoim młodszym kolegom
i koleżankom z klasy szóstej szkoły podstawowej. Zwiedzanie miało charakter zadaniowy uczniowie przygotowali krzyżówkę, uzupełniankę wyrazową, pytania podsumowujące, a na zakończenie poczęstunek i zakładki do książki na pamiątkę. Podczas spaceru pojawiły się historyczne postacie Eliasz Bombach- rabin i Ks. Jan Skarbek- proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oświęcimiu. Uczniowie klasy 6 poznali życie przedwojenne go Oświęcimia, dowiedzieli się kim byli Ks. Jan Skarbek i rabin Eliasz Bombach, poznali historię ich przyjaźni.
Ta wycieczka w wykonaniu uczniów była prawdziwą „Szkołą dialogu."

IMG 20190606 094312

IMG 20190606 095202

IMG 20190606 095213

 

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Stefan Żeromski
"Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254723