ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Marzec 2019 PDF

 

Baśniowy teatr czwartoklasistów


Znane i mniej znane baśnie i bajki stały się dla uczniów czwartej klasy inspiracją do stworzenia własnych, scenicznych wersji klasycznych opowieści. Ujawnione talenty aktorskie, literackie, reżyserskie i plastyczne pozwoliły wszystkim uczestnikom teatralnych zajęć na nowo odkryć zawarte w pięknych baśniach mądre przesłania o uniwersalnych prawdach, którymi warto kierować się w życiu.

dsc08020  aparat31


Mam marzenie – zmienię świat wokół siebie


Powitanie wiosny 21 marca w klasach czwartej oraz szóstej miało radosny
i twórczy charakter dzięki warsztatom edukacji obywatelskiej, które odbyły się
w ramach projektu, realizowanego we współpracy z Fundacją Kultury Chrześcijańskiej Znak. Interaktywne zajęcia, prowadzone przez Anitę Ponikło
i Sylwię Gajownik, skłoniły do refleksji nad prawami człowieka, obowiązkami obywatela w zróżnicowanym społecznie świecie oraz odpowiedzialnością za przestrzeganie humanitarnych wartości, decydujących o kształcie globalnego świata. Przywołane idee Martina Luthera Kinga oraz jego słowa Mam marzenie, że pewnego dnia naród nasz wzniesie się na wyżyny prawdziwego sensu swojej wiary i uzna za prawdę oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi stanowiły podsumowanie prowadzonych dyskusji.

aparat31


Noc sów


Bohaterkami pierwszego wiosennego wieczoru 21 marca okazały się... SOWY, którym poświęcone były warsztaty, zorganizowane w naszej szkole w ramach Nocy Sów - wydarzenia, które już po raz siódmy odbywało się w wielu miejscach Polski pod patronatem stowarzyszenia Ptaki Polskie. Młodzi poszukiwacze niecodziennych wrażeń słuchali głosów sów, poznawali ich zwyczaje, oglądając filmy i prezentacje, rozwiązywali zagadki w ramach gry terenowej oraz sprawdzali zdobytą w ten sposób wiedzę w quizie Kahoot, przygotowanym przez uczennice szóstej klasy. Marcowe noce to czas wzmożonej aktywności sów, które w okresie godowym wyjątkowo intensywnie pohukują. Ich obecność w naszym środowisku jest bardzo ważna i warto wiedzieć, jak chronić te tajemnicze i pełne uroku ptaki. Obdarowani dyplomami Człowieka na Ptak Uczestnicy z pewnością są tego świadomi.

identyfikacja NOC SOW  aparat31

plakat NocSow


Żonkile Nadziei

 

Początek wiosny i w Naszym szkolnym ogródku zakwitły piękne, żółte żonkile, które uczniowie sadzili jesienią w ramach akcji Żonkile Nadziei dla Frania Irzyka.

 

20190329 124620

 

20190329 124636

 


Pierwszy
Dzień Wiosny


Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Na ten dzień  każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Uczniowie  klas I-III udali się na spacer w poszukiwaniu nowej pory roku. Później zgodnie z tradycją odbył się obrzęd spalenia Marzanny, symbolizującej odchodzącą zimę. Marzanny zostały wcześniej wykonali ze słomy
i kolorowej bibuły.

20190321 100356 20190321 100338  aparat31


Wizyta na farmie ślimaków

 

slimak1                      aparat31

 

 

 


 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

20190315 104739

 

Dnia 15 marca br. w Gorzowie odbyły się Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę reprezentowali: Zofia Gołąb, Justyna Gołąb, Bartłomiej Boruń, Igor Rybak, Hanna Gołąb, Daria Kotlarz, Karolina Tarkowska. Uczniowie Naszej Szkoły stanęli na podium: I miejsce – Hanna Gołąb, III miejsce – Igor Rybak w kategorii Gimnazjum oraz I miejsce – Zofia Gołąb, III miejsce – Bartłomiej Boruń w kategorii Szkoły Podstawowej w gminnym Turnieju Pożarniczym „Młodzież zapobiega Pożarom". Gratulujemy!

 

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami wezmą udział w wycieczce do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, która odbędzie się w maju.

 

30 marca br. uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym. Będzie to Hanna Gołąb – klasa III gimnazjum oraz Zofia Gołąb – klasa VI szkoły podstawowej, które zajęły pierwsze miejsca w etapie gminnym.

 

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

20190315 104623

 


Podaruj dzieciom szkołę

 

Dnia 5.03.2019 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie odbyła się akcja charytatywna o nazwie ,,Pączki dla Afryki'' organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa.
W Gorzowie inicjatorami tego wydarzenia była klasa 7.
Podczas przerw oraz zebrania z rodzicami, wolontariusze sprzedawali pączki, donaty, zorganizowane przez Państwa Dominikę i Michała Postupalskich oraz został przygotowany kiermasz rzeczy własnoręcznie zrobionych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Cały dochód : 1156,00 zł. z kiermaszu został przekazany Fundacji, która realizuje projekty (buduje szkoły, studnie, kaplice, wykształca i karmi dzieci w RŚA
i Czadzie).


„Kupując pączka rośnie Ci serce, bo pomagasz potrzebującym"
Za włączenie się w akcję charytatywną wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

img 4129Organizatorzy: klasa VII

aparat31

wplata

 

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Krystyna Datkun-Czerniak

"Nie wszystkie kwiary zakwitają razem, każdy ma swój czas
i porę"

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254730