ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Październik 2018 PDF

 

Pyszne, zdrowe sałatki owocowe

 

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapomnieli o tym także uczniowie klasy III.

W  dniu 29 października każdy uczeń przyniósł swoje ulubione owoce
i oczywiście z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa kroił, obierał, ciachał, rozdrabniał i mieszał słodkie winogrona, banany, kiwi, jabłka, gruszki, śliwki, mandarynki, pomelo.... a potem oczywiście nadszedł oczekiwany moment – degustacja!!!

owoce1    aparat31


Ślubowanie klasy I

W dniu 23 października 2018 r. uczniowie klasy I wypowiedzieli przed godłem
i flagą ojczystą słowo
„ Ślubuję" . Oznacza to być dobrym i sumiennym uczniem, wspaniałym kolegą, kochać i szanować przyrodę, rodzinę, kraj ojczysty.
Po uroczystej akademii, jej części oficjalnej i rozrywkowej, nastąpiło pasowanie pierwszaków na prawowitych uczniów naszej szkoły przez panią dyrektor Lucynę Elżbieciak, wręczenie aktów nominacji, prezentów.
Uroczystość zakończyła biesiada przy stole z piętrowym, pysznym tortem.

DSC06734


Dla zmysłów i umysłu

 

O tym, w jaki sposób prawa fizyki rządzą światem, jak działają nasze zmysły i jak nas oszukują, co łączy matematykę i dźwięki, co mają wspólnego dawne autoportrety i współczesne selfie oraz jak samemu namalować portret dowiedzieli się uczniowie klasy IV podczas wycieczki do Krakowa 18 października tego roku.

Wizyta w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego (zwiedzanie wystawy interaktywnej „Świat zmysłów” oraz warsztaty „Matematyka dźwięków”) zakończyła się wspólnym zagraniem melodii „Trzy kurki”, co było ciekawym podsumowaniem wiadomości o sposobach powstawania dźwięku i jego cechach. Z kolei zwiedzanie galerii malarstwa portretowego w Akademii Sztuk Pięknych oraz artystyczne warsztaty tworzenia własnych portretów zakończyła wystawa prac uczniowskich, zorganizowana przez prowadzące zajęcia instruktorki Małopolskiego Instytutu Kultury. Oryginalne portrety uczniów podziwiali też rodzice.

Ostatnim punktem wycieczki było aktywne zwiedzanie „Ogrodu Doświadczeń”, w którym każdy mógł samodzielnie przekonać się, jak bogaty, fascynujący i zaskakujący jest świat nauki.

Wyczerpanie, spowodowane Intensywnym programem oraz mocą wrażeń wymagało zasłużonego posiłku – McDonald’s spełnił oczekiwania, po czym można było szczęśliwie wrócić do domu.

aparat31

 


 

Kuchenne rewolucje uczniów klasy I

 

18 października na lekcji techniki odbyły się kuchenne rewolucje, podczas których stworzyliśmy wspaniałe, pyszne kanapki na których królowały warzywa, sałatki, owoce. Wszystko to ułożono w ciekawe wzory, typu: zwierzątko, roślinka, domek, duszek, itp.

Było smacznie i zabawnie!

aparat31


Uroczystość odsłonięcia tablicy ku czci Kazimierza Balona Dyrektora szkoły w Gorzowie,
sadzenie drzewa pamięci

 

W piątkowy poranek 19 października społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczcili pamięć Kazimierza Balona, inicjatora budowy szkoły, jej dyrektora
i zasłużonego dla naszej miejscowości społecznika.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz zasadzenie brzozy z okazji 100 lecia Niepodległości stanowiły główny punkt uroczystości, która miała swoje rozwinięcie w części artystycznej. Wspomnienia o Kazimierzu Balonie, przeplatane piosenkami w wykonaniu regionalnego zespołu „Malwy" przybliżyły młodzieży postać bohatera naszej społeczności, będącego przykładem zaangażowania dla dobra lokalnej wspólnoty.
Uroczystość zakończyło odczytanie przez panią Lucynę Elżbieciak, dyrektora szkoły, listu od córki Kazimierza Balona, w którym wyraziła swoją wdzięczność za pielęgnowanie pamięci o jej zmarłym ojcu.

aparat31


Projekt klas I-III

 

PART 1539959164952

PART 1539959221928


 Dzień Edukacji

12 października uczniowie kasy II i III szkoły podstawowej przygotowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Naszym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom i rodzicom składamy najlepsze życzenia, gdyż jest to święto wszystkich osób związanych ze szkołą i edukacją.

         aparat31


Owocowe pyszności

 

Uczniowie klasy I robili zdrowe i kolorowe sałatki owocowe. Przynieśli przeróżne owoce i komponowali z nich przepyszne sałatki. Po ich wykonaniu zjedli je na drugie śniadanie. Były bardzo smaczne i oczywiście super zdrowe.

aparat31
dsc06565

 


 

 Zajęcia kodowania uczniów z klasy I

 

W  dniu 9.10.2018r. uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach kodowania zorganizowanych w ramach Beskidzkiego Festiwalu Kodowania w Domu Kultury
w Kętach. Każdy z uczestników zajęć mógł zaprogramować i urozmaicić trasę, jaką miał pokonać robot PHOTON. Ponadto dzieci poznały jego możliwości oraz czujniki, które wpływają na jego interakcje z otoczeniem.

Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

aparat31  photon-z-sercem2


 

Gminny Konkurs Recytatorski

 

Dnia 5 października został zorganizowany przez naszą szkołę Gminny Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II

 DSC 7275

aparat31


 

zonkil

Żonkile Nadziei dla Frania Irzyka

 

"Żonkile dla Frania Irzyka”- pod taką nazwą odbyła się w ubiegłą środę oraz piątek akcja charytatywna, zorganizowana w naszej szkole. Jej efektem było zebranie kwoty 1018,85 zł, która zostanie przeznaczona na leczenie sześcioletniego Frania.

W akcji, polegającej na sadzeniu żonkilowych cebulek nabywanych za dobrowolne datki, wzięli udział uczniowie szkoły, wspierani przez rodziców
i nauczycieli. Młodzi ogrodnicy doskonale wiedzieli, że sucha i martwa o tej porze roku cebulka ożyje na wiosnę, pięknie zakwitając w szkolnym ogrodzie.
Udział w akcji okazał się nie tylko pięknym przykładem wrażliwości ludzkich serc, ale też świetną lekcją przyrody i pokazem umiejętności małych ogrodników.

Kwiat żonkila, symbol odradzającego się życia, stał się znakiem programu „Pola Nadziei”, którego ideą jest wspieranie hospicjów. Szkolna akcja, nawiązująca do tej idei, skłoniła też do refleksji nad potrzebą niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. „Uważam, że takie akcje są potrzebne nie tylko z powodu zbieranych pieniędzy, bez których dzisiaj nie sposób się leczyć. Ważne jest przede wszystkim to, żeby każdy człowiek wiedział, że nie jest sam, że ktoś go wspiera, niekoniecznie materialnie. Kiedy się czuje, że nie jest się samotnym, wtedy łatwiej zmagać się
z chorobą – mówi Paulina, której przytakują inni uczniowie, potwierdzając, że
w Gorzowie, jak w dobrej rodzinie, nie brakuje życzliwych i otwartych serc.

Sadźmy więc żonkile - niech pięknie zakwitają, budząc radość i nadzieję,
a dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem wspomogli akcję, niech będą serdecznym podziękowaniem.

chelmek.pl

Gazeta Krakowska

Oświęcim .naszemiasto.pl

 aparat31

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Menander
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254731