ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Maj 2018 PDF

 

31 maja Światowy Dzień bez Papierosa

 

DSC00609


DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE

 

Dnia 30.05.2018r. odbył się szkolny Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach Nordic Walking prowadzonych przez instruktora panią Agnieszkę Kałę. Dzieci poznały historię tej dyscypliny oraz w plenerze, technikę prawidłowego chodu. Poza tym odbył się Turniej Trójek Koszykarskich w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowej oraz gimnazjum i 7 klasy). Dla dzieci z klas 1 i 2 szkoły podstawowej zorganizowano przez uczennice klasy 5 - Justynę, Zofię oraz Milenę lekcje karate. Odbyły się również konkurencje sprawnościowo- siłowe ze współzawodnictwem pod nazwą „Mali siłacze". Dla wszystkich zajęcia z Fitness poprowadziły uczennice klasy 2 gimnazjum - Daria
i Lidzia, a na koniec można było zapoznać się z tańcami integracyjnymi i razem zatańczyć z Karoliną- uczennicą klasy 2 gimnazjum. Dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez Rade Rodziców.
W imprezie towarzyszącej w Chełmku brała udział reprezentacja szkoły podstawowej w piłce nożnej. Chłopcy zagrali w Turnieju o Puchar Łukasza Hobory. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

aparat31


Program edukacyjny „Dom Płomyka i Iskierki"

 

W dniu 23 maja uczniowie klasy II wspólnie z klasą I z Bobrka pojechali do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych ,,Dom Płomyka i Iskierki" w ramach Programu "Edukacja dla bezpieczeństwa". Lekcja rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej przedstawiającej Florka i Smoka, którzy uczyli prawidłowego zachowania się w różnych niebezpiecznych i zagrożonych pożarem sytuacjach. Po skończonej prezentacji uczniowie zobaczyli w jaki sposób pracują strażacy i zapoznali się ze sprzętem używanym podczas akcji ratowniczych oraz zobaczyli jak drużyna szykuje się do wyjazdu po wezwaniu do pożaru.
Dzieci zostały podzielone na  Płomyka i Iskierkę. Podczas zajęć dowiedziały się jak działają czujki dymu i tlenku węgla. W domu Płomyka i Iskierki, w którym znajdowały się przedmioty używane w każdym gospodarstwie domowym, zobaczyły jak przez nieuwagę i złe eksploatowanie można doprowadzić do nieszczęścia. Dzieci nauczyły się jak bezpiecznie z nich korzystać. Duże wrażenie na uczniach zrobiło pojawienie się prawdziwego dymu w pomieszczeniach. Wszyscy mogli wtedy wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę dotyczącą bezpiecznej ewakuacji, zadzwonić i wezwać Straż oraz prawidłowo wydostać się z zagrożonego pomieszczenia. Była to bardzo wartościowa i pouczająca lekcja.

 DSC5741 aparat31

 


 

Podsumowanie etapu okręgowego konkursu plastycznego

 

W dniu 23 maja 2018 r. w Pałacyku "Sokół" w Skawinie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego, wystawa prac oraz wręczenie nagród uczestnikom konkursu pt. " Orzeł Biały - Nasza Duma." Nasz uczeń Arkadiusz Kciuk za zajęcie I miejsca w okręgu. Z rąk senatora Pana Marka Pęka otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

20180524 093048


 

Wyjazd kasy II i III gimnazjum

 

W dniu 22 maja uczniowie klasy II i III gimnazjum pojechali do Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Uczestniczyły w projekcie "Przez historię ku wspólnej przyszłości." K. Białas

20180522 123306


FINAŁ XI EDYCJI GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

W dniu 8 maja 2018r. w sali MOKSiR-u w Chełmku odbyło się podsumowanie
XI edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem: „Jakość powietrza to jakość życia".

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Kategoria Eko – zwierzątko:
Konrad Ławczys, Julia Lelito, Adrian Matyja, Jakub Korczewski

Kategoria- Osłonka na doniczkę:
Wiktor Peschak, Zuzanna Jamróz, Roksana Chodór.

Kategoria – Ramka na lusterko:
Paulina Mocek, Aleksandra Remsak, Julia Postupalska.

Kategoria – Test ekologiczny:
Hanna Gołąb, Mateusz Rybak, Artur Długosz, Mariusz Spadek.

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

ekolo14

aparat31


KSIĄŻKA, KTÓRĄ POLECAM...

Gminny Konkurs Czytelniczy zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Chełmku

 

            Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w konkursie, przedstawili swoje ulubione książki w niebanalny sposób. Laureaci konkursu oraz wszyscy wyróżnieni dostali nagrody książkowe oraz dyplomy upamiętniające wydarzenie. Ponadto uczestniczyli konkursu i zaproszeni goście mogli odsłuchać koncertu zaprezentowanego przez Grzegorza Zagórskiego.

 

Kategoria I-III SP

I miejsce zajęła Amelia Bartyzel uczennica klasy I

 

Kategoria IV-VI SP

I miejsce zajęła Zuzanna Jamróz uczennica klasy IV

III miejsce zajęła Aylin Tulgar uczennica klasy IV

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 K2


Finał konkursu plastycznego"Orzeł Biały - Naszą Dumą"

 

7 maja 2018 r. w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego "Orzeł Biały- Nasza Duma." zorganizowanego z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczeń klasy II gimnazjum  - Arkadiusz Kciuk został zaproszony na tę uroczystość wraz z opiekunem p. Katarzyną Białas-Szafraniec a jego praca zaprezentowana została na finałowej wystawie prac w Senacie RP. Tę pracę wybrał spośród ponad 200 prac z 80 szkół Pan Senator Marek Pęk w kategorii szkół ponadpodstawowych. W konkursie pt." Orzeł Biały- nasza duma." wzięło udział 2500 instytucji państwowych- nadesłano 10 000 prac.
Praca naszego ucznia Arkadiusza Kciuka wymagała precyzji, cierpliwości- została wykonana quilingiem i była bardzo czasochłonna. Gratulujemy pomysłu, talentu i sukcesu. Dziękujemy za zaproszenie na uroczysty finał w Warszawie.

130

Więcej zdjęć z uroczystości:

https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10624,uroczysty-final-konkursu-orzel-bialy-nasza-duma.html


Spotkanie z pisarzem Moniką Oworuszko

 

Dnia 7 maja 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Moniką Oworuszko- autorką serii książek dla dzieci tzw. kryminałów dietetycznych
o zdrowym odżywianiu pt.„Walenty i spółka". W trakcie spotkania dzieci z „zerówki", uczniowie klas I - IV poznały bohaterów książek , przygody Walentego, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania. Uczniowie poznali zarys fabuły tego interesującego cyklu oraz porozmawiali z Pisarką o zasadach zdrowego odżywiania i pisaniu książek. Wysłuchali opowieści o Walentym Węglowodanie, Tęgomirze Tłuszczu, Werze Wodzie i innych bohaterach. Autorka pasjonująco mówiła o swoich książkach i starała się wszystkich zachęcić do czytelnictwa. Odpowiadała także na czasami zaskakujące pytania uczniów. Po spotkaniu chętni mogli uzyskać autograf.
Więcej o serii „Walenty i spółka", bohaterach i autorce można znaleźć na stronie www.mobuki.pl

DSC 5138

aparat31


 

Pochód majowy

 

20180430 095434


 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Arystoteles

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku jest wykształcenie"

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254722