ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Lekcje biblioteczne 2013/2014

POSPRZĄTAJMY ZIEMIĘ

 

W marcu w bibliotece szkolnej przeprowadzono cykl lekcji w klasach I-III szkoły podstawowej o tematyce ekologicznej. Uczniowie wiedzą już jak segregować śmieci i dbać o naszą planetę, aby nam długo służyła.

s2

Klasa I

 

s7

Klasa II

 

s4

Klasa III


II WIETRZENIE WALENTYNKOWEJ POEZJI

 

W środę 26.02.2014r. w bibliotece szkolnej i publicznej miało miejsce spotkanie poetyckie, w którym wzięła udział klasa I gimnazjum. Uczniowie czytali znane wiersze miłosne. Podczas spotkania wychowawczyni p. K. Białas-Szafraniec zademonstrowała mini wprawki teatralne, które sprawiły wiele radości uczestnikom spotkania
i zachęciły do otwarcia się przed rówieśnikami.

bibl serce

 

MIŁOŚĆ 1

 

MIŁOŚĆ 3


 O Marii Konopnickiej słów kilka...

 

Przed feriami uczniowie klasy „0" oraz I-III szkoły podstawowej wzięli udział
w spotkaniu z twórczością  Marii Konopnickiej. Wysłuchali m.in. wiersza „Stefek Burczymucha" i wykonali kartę pracy. Spotkanie urozmaiciły zagadki na temat znanych bajek i wierszyków dla dzieci.

 

KONOPNICKA 2

 

 

 KONOPNICKA3


Święto Misia

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Bibliotekę Szkolną i Bibliotekę Publiczną odwiedziły małe i duże misie, z którymi wszyscy świetnie się bawili. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0, I-III szkoły podstawowej oraz przedszkolaczki. Nasi najmłodsi czytelnicy słuchali z uwagą wierszyków o misiach, rozwiązywali zagadki i krzyżówki. W trakcie lekcji bibliotecznej naszym milusińskim towarzyszyło hasło ochoczo wykrzykiwane przez dzieci: „Miło nam tu płynie czas, bo MISIACZKI są wśród nas”.
Na zakończenie każdy mały czytelnik dostał balonik, na którym zostało zapisane imię jego misia. Spotkanie zorganizowały: p. Alicja Klima i p. Monika Matejek-Basoń.

aparat31


„ Wspólna Europa. Tradycje i święta w Polsce
i w Niemczech"

 

Dnia 12.11.2013 r. klasa VI wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej.
Uczniowie rozmawiali na temat świąt i tradycji obowiązujących w Polsce
i Niemczach. Zaprezentowali na forum grupy prace przygotowane z okazji tego spotkania.
Spotkanie przeprowadziły: p. A. Droździewicz i p. M. Matejek-Basoń.

 

Klasa VI

 

DSC 1658

DSC 1655

 


Kilka słów o Tuwimie

 

Najmłodsi uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół
im. Marii Konopnickiej w Gorzowie wzięli udział w spotkaniu poetyckim z okazji Roku Juliana Tuwima. Zapoznali się z najważniejszymi informacjami na temat życia poety. Odsłuchali wiersz „Okulary”
i wykonali specjalnie przygotowaną kartę pracy.

 

Klasa I

 

DSC 1649

 

Klasa II

 

DSC 1652

 


Jesienne spotkanie z twórczością Juliana Tuwima

 

Rok 2013 jest doskonałą okazją do przybliżenia uczniom twórczości Juliana Tuwima. Czytanie poezji wyróżnia i pozwala na wyrażanie swojego indywidualizmu. Podczas spotkania uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I gimnazjum przypomnieli sobie najważniejsze informacje z życia Juliana Tuwima oraz jego najbardziej znane wiersze. Do jednego z nich namalowali piękne ilustracje. Prace można podziwiać na terenie szkoły. Spotkanie zorganizowały panie Wioletta Gurgul, Elżbieta Poznańska oraz Monika Matejek-Basoń.

aparat31


Jemy to, co zdrowe

 

W bibliotece szkolnej przeprowadzono cykl lekcji pt.:„Jemy to, co zdrowe". Uczniowie dowiedzieli się co jest zdrowe, a co niezdrowe. Zrozumieli dlaczego nie powinno się jeść dużo słodyczy i niezdrowej żywności. Odsłuchali tekstu „Antek – Niejadek". Uczestniczyli w zabawie dydaktycznej ( segregacja produktów żywnościowych do dwóch grup zdrowe i niezdrowe produkty). Na zakończenie spotkani uczniowie odgadywali zagadki związane ze zdrową żywnością.

 

Klasa III

 

DSC 1632


Owca MAŁA, która czynu wielkiego dokonała

(bajkoterapia)


Biblioteki szkolna i publiczna dnia 18.09.13r. zorganizowały lekcję biblioterapeutyczną dla przedszkolaczków, na której poruszono problemy: nieakceptowania odmienności innych, wyśmiewania się z niedoskonałości, skazanie innych na życie na uboczu oraz dokonywanie oceny na podstawie cech zewnętrznych.
Celem spotkania było uwrażliwienie uczestników na to, że każdy jest inny
i posiada swoje indywidualne cechy. Uświadomienie małym uczniom praw do bycia sobą oraz kształtowanie poczucia własnej wartości. Na spotkaniu wykonano grupową pracę plastyczną po przeczytaniu i omówieniu bajeczki. Pracę umieszczono na gazetce w przedszkolu.

DSC 1587

 

DSC 1592

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Menander
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 210561