Lekcja otwarta dla przyszłych pierwszoklasistów

10 czerwca w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja otwarta skierowana do uczniów oddziału zerowego – przyszłych pierwszoklasistów, a także do przedszkolaków i zerówkowiczów spoza naszej placówki.

Tematem spotkania był Jeż Kolczatek, który stał się bohaterem wielu ciekawych aktywności edukacyjnych. Zajęcia były współprowadzone przez uczniów klasy III, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom teatrzyk Kamishibai, przygotowany w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej. Przedstawienie wprowadziło uczestników w tematykę zajęć, a dalsza część lekcji była rozwinięciem historii i zagadnień związanych z Jeżem Kolczatkiem.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej zabawy, aktywności ruchowych oraz zadań rozwijających kreatywność i współpracę. Atmosfera była bardzo serdeczna, radosna i pełna uśmiechu. Była to doskonała okazja do integracji dzieci, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej.

Po zakończeniu zajęć nasi goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły, poznania jej pomieszczeń oraz codziennego życia uczniów. Mamy nadzieję, że wizyta pozostawiła wiele miłych wspomnień i sprawiła, że przyszli pierwszoklasiści poczuli się u nas jak w domu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i już dziś cieszymy się na kolejne spotkania!

SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

11 czerwca, dzieci uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu. 
Przedszkolaki miały możliwość poznać życie pszczół oraz produkcję miodu. Swą wiedzą podzielili się niezwykli goście, pszczelarz – Pan Adam z córką Magdaleną. Zaproszeni goście przybyli z wieloma atrybutami potrzebnymi do zbioru miodu. Był strój pszczelarzy, podkurzacz, prawdziwy ul.  Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek z życia pszczół, ich fascynujący świat.
 Dzieci poznały etapy rozwoju pszczoły, dowiedziały się, jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice, kim jest truteń…, jak i gdzie pszczoły przenoszą pyłek kwiatowy oraz jak powstaje miód. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia niektórych narzędzi niezbędnych w pracy pszczelarza, chętne dzieci mogły nawet wcielić się w jego rolę przymierzając ubranie zakładane przed wejściem do pasieki. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło skosztować pysznego miodu.

„Laboratorium przyszłości” – j. niemiecki

9 maja uczniowie klasy 7 zrealizowali projekt związany z tematyką działu 6 języka niemieckiego. Przygotowali plakaty oraz prezentacje multimedialne dotyczące pór roku, zwierząt oraz niemieckich krajów związkowych. Następnie zaprezentowali efekty swojej pracy na forum klasy, rozwijając umiejętności językowe, cyfrowe i prezentacyjne. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, wspierającego kreatywność, współpracę i nowoczesne metody nauczania.

Bezpiecznie na wakacjach – spotkanie z pielęgniarką szkolną

W dniu 12 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1,2,3 uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną – p. Bernadettą. To przedwakacyjne spotkanie miało na celu przygotować uczniów do bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz nauczyć, jak chronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.

Nasz gość szczególną uwagę zwrócił na zasady  udzielania pierwszej pomocy: czyli „Co mogę zrobić sam?” – nauka zakładania szyny usztywniającej, pomiar temperatury ciała , dezynfekcji ran itp. Położony został nacisk na kształcenie umiejętności radzenia sobie
w różnych trudnych sytuacjach. Uczniowie zapoznani zostali z podstawowym wyposażeniem apteczki turystycznej.

Dziękujemy za poświęcony nam czas.

Piłka nożna plażowa

Sukces uczniów klasy 2 !

Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy 2 Tymoteusz, Filip, Maksymilian, Mateusz i Piotr odnieśli wspaniały sukces sportowy podczas Dni Chełmka 2026. Wzięli udział w turnieju piłki nożnej, gdzie wywalczyli I miejsce.

Młodzi sportowcy wykazali się doskonałą współpracą, zaangażowaniem oraz sportowym duchem walki, pokonując rywali i zdobywając najwyższe miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy całej drużynie oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubuś i Przyjaciele Natury w klasach 1–3

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas I–III uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubuś i Przyjaciele Natury”. Celem programu było kształtowanie postaw proekologicznych oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

Podczas zajęć uczniowie zdobywali cenną wiedzę na temat przyrody, ochrony środowiska i zasad zdrowego odżywiania. Program zachęcał dzieci do aktywności fizycznej, rozwijania empatii wobec ludzi, zwierząt i natury, a także pobudzał ich kreatywność poprzez liczne zabawy, zadania i działania edukacyjne.

Korzyści płynące z udziału w programie:

  • poszerzenie wiedzy o przyrodzie i ekologii,
  • promowanie zdrowego stylu życia,
  • rozwijanie empatii i odpowiedzialności,
  • kształtowanie dobrych nawyków,
  • kreatywna i angażująca nauka przez zabawę.

Za aktywny udział w programie uczniowie oraz nasza placówka otrzymali Certyfikat „Kubusiowych Przyjaciół Natury”, potwierdzający zaangażowanie w działania na rzecz edukacji ekologicznej i zdrowotnej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za ich aktywność oraz zaangażowanie!

Certyfikat

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Chelmka

Sportowe emocje w Chełmku : Puchar Burmistrza za nami!
W minioną sobotę, 6 czerwca, na naszych kortach przy ul. Brzozowej 2 odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Chełmka, który ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne pod koniec maja, został przeniesiony z obchodów Dni Chełmka 2026.
Cieszymy się, że mimo zmiany terminu, pogoda tym razem dopisała, a młodzi zawodnicy mogli w pełni zaprezentować swoje umiejętności.
W zawodach udział wzięło 21 uczestników z Chełmka, Gorzowa, Oświęcimia, Jaworzna oraz Chrzanowa. Z naszej szkoły rywalizowało 6 uczennic z klas 3-5 oraz 4 zawodników z klas 6-8.Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Nie zabrakło radości z wygranej oraz łez porażki, ale najważniejsza była wspaniała zabawa .
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe torby z tenisowymi upominkami oraz medale, a zdobywcy miejsc na podium dodatkowo zostali uhonorowani pucharami.
Po wyczerpujących meczach na wszystkich czekały pyszne kiełbaski – idealne zwieńczenie dnia pełnego ruchu!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, a rodzicom za wspaniały doping.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

(Info. FB Centrum Sportowe MOKSiR w Chełmku)

Dzień Dziecka

Dnia 29 maja z okazji Dnia Dziecka, dzieci z naszego przedszkola brały udział we wspólnych zabawach w ogrodzie przedszkolnym. Atrakcjami były zabawy na dmuchanym zamku oraz pieczone kiełbaski z grilla. To był dzień pełen beztroski i najpiękniejszych dziecięcych uśmiechów.

Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Nasze Lektury”

Z ogromną radością informujemy, że Jakub Janiszewski i Emilia Wilczak zajęli I miejsce w IV etapie Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Nasze Lektury”, którego tematem był film „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna” – reż Chris Columbus.

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością filmu oraz wybranych mitów, zaangażowaniem oraz pasją do czytania, osiągając znakomity wynik i zdobywając najwyższe miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i Emilii tego wspaniałego sukcesu oraz życzymy im dalszych osiągnięć, rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych i kolejnych powodów do dumy.

Brawo!