ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Wolontariat

 

Pomagamy zwierzętom

 

Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski zorganizował
w naszej szkole zbiórkę dla zwierząt ze schroniska OTOZ Animals
w Oświęcimiu. W tym roku szczególnym celem było zadbanie o potrzeby kotów przebywających w schronisku. Do akcji bardzo licznie przyłączyli się uczniowie oraz mieszkańcy Gorzowa jak i Chełmka. Efektem zbiórki było zebranie znacznej ilości karmy oraz ręczników i kocy, na które
w okresie zimowym w schronisku jest szczególne zapotrzebowanie.

 

Dziękujemy za okazanie serca i przyłączenie się do naszej akcji.

schroniska

 

20171023 1130211


Zbiórka na stypendia

 

Dnia 08 października 2017r. przy kościele w Gorzowie odbyła się zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin organizowana corocznie przez fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W zbiórce uczestniczyli wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierając datki przed nabożeństwami. Mieszkańcy Gorzowa hojnie wsparli tą inicjatywę. Dziękujemy za przyłączenie się do akcji.


Wolontariusze i uczniowie świetlicy- w projekcie „starszy brat, starsza siostra”

 

Uczniowie gimnazjum ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili na początku października swoich młodszych kolegów ze świetlicy szkolnej. Celem spotkania było rozpoczęcie projektu pod hasłem „ Starszy brat, starsza siostra”, który w tym roku szkolnym będzie realizowany podczas zajęć świetlicy we współpracy z Wolontariatem. Głównym założeniem projektu jest objęcie opieką młodszych uczniów naszej szkoły przez uczniów gimnazjum. Pomoc koleżeńska polegać ma nie tylko na wspólnym rozwiązywaniu zadań domowych, wykonywaniu prac manualnych, ale również na zabawie oraz zajęciach integracyjnych.

Podczas pierwszego spotkania, które miało zapoznawczy charakter uczniowie odbijali swoje dłonie na karcie papieru, pieczętując w ten sposób umowę zawartą pomiędzy młodszymi i starszymi kolegami. Wolontariusze przygotowali natomiast dla uczniów świetlicy kolorowe balony, z których tworzyli różne kształty.

Była to tez okazja do wspólnej rozmowy i zabaw integracyjnych.

20171004 1318281


 Program Szkolnego KołaWolontariatu

 


 

Wspieramy Fundację Otwartego Serca

27 oraz 28 lutego 2016 roku wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami przyłączyli się do akcji zbiórki datków na rzecz podopiecznych Fundacji Otwartego Serca podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Chełmek. Wolontariusze pomagali
w przygotowaniach do turnieju, który odbywał się na hali sportowej w Chełmku oraz zbierali środki finansowe dla dzieci objętych opieką fundacji, a także kibicowali swoim faworytom sportowym

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

WP 20160227 10 46 37 Pro1

WP 20160227 11 37 31 Pro1

 

 


Świąteczna zbiórka artykułów spożywczych

 

Wolontariusze z klasy II i III gimnazjum wzięli w tym roku szkolnym udział
w dwóch przedświątecznych zbiórkach artykułów spożywczych w sklepach w Gorzowie oraz w Chełmku. Akcja ta jest corocznie organizowana przez parafię św. Jadwigi w Gorzowie wraz z księdzem proboszczem Stanisławem Rapaczem oraz Caritas Polska. Uczniowie naszej szkoły przyczynili się w ten sposób do przygotowania bożonarodzeniowych oraz wielkanocnych paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Wolontariuszy w tej zbiórce!

 

P1070698

 

P1070700

 


Akcja „Złóż serce dla Hospicjum"

 

       Po raz drugi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Złóż serce dla Hospicjum" organizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami „Papierowe Fantazje". Akcja polega na składaniu prostych serc origami, a następnie przysłanie ich do siedziby Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Serca wraz z ulotką informującą o działalności Hospicjum są rozdawane w Walentynki przez wolontariuszy, aby pozyskać sponsorów.

    Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły składali serca w domu lub w szkole. Zebraliśmy ponad 320 serc, które wysłaliśmy do Hospicjum.

       Akcja pokazała, że zawsze można liczyć na zaangażowanie naszych uczniów. Dziękujemy za włączenie się w misję niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom z krakowskiego hospicjum.

Beata Babiuch

 

DSCN1625

DSCN1631

 

                 wolontariat


Wolontariusze pomagają wraz ze św. Mikołajem!

 

 

W niedzielę, 6 grudnia 2015 r., wolontariusze z klasy II i III gimnazjum wzięli udział w spotkaniu Mikołajkowym organizowanym przez „ Fundację Otwartego Serca” na hali sportowej w Chełmku. Młodzież z naszej szkoły pomagała w przygotowaniu poczęstunku dla gości oraz zbierała datki na rzecz podopiecznych fundacji.

 

„Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra.”

 

                                                                                    Platon

 

 aparat31


Wolontariusze wspierają akcję fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

 

W dniu 11.10.2015 r. wolontariusze z klasy III gimnazjum wzięli udział w zbiórce datków w parafii św. Jadwigi w Gorzowie na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Parafianie chętnie wsparli akcję, dzięki czemu udało się zebrać 907 zł. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na stypendia dla dzieci zdolnych z ubogich rodzin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do akcji.

„Rzeczywiście jest to »dzieło«, które należy wspierać, dla dobra całego narodu..."

— Jan Paweł II

 


16 września 2015 r. Wolontariusze SZS w Gorzowie wraz z opiekunami spotkali się podczas ogniska z pieczeniem kiełbasek. Wspólnie spędzone popołudnie zaowocowało licznymi pomysłami na pracę Wolontariatu na nadchodzący rok szkolny. Spotkanie zakończyło się zabawami integracyjnymi oraz meczem piłki nożnej.

 

V  CF4C

 

 

 V  ED42


 

 

Podziękowanie

 

 


 

 

 

 

Akcja „Złóż serce dla Hospicjum"

 

      Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Złóż serce dla Hospicjum" organizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami „Papierowe Fantazje". Akcja polega na składaniu prostych serc origami,
a następnie przysłanie ich do siedziby Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Wolontariusze z centrum Krakowa rozdają serca wraz z ulotką informującą
o działalności Hospicjum w Walentynki i tym samym zwracają uwagę na problemy hospicjum. Akcja ma na celu pozyskanie sponsorów.

     Prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły składali serca na zajęciach technicznych, a niektórzy ponadto wykonali w domu. Na szczególną uwagę zasługują Karolina i Jakub Tarkowscy, którzy złożyli dodatkowo ponad sto serduszek. 28 stycznia 2015 roku zakończyliśmy akcję, wysyłając ponad 400 serduszek.

       Akcja pokazała, że zawsze można liczyć na zaangażowanie naszych uczniów. Dziękujemy za włączenie się w misję niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom z krakowskiego hospicjum.

Beata Babiuch

DSCN9042


Wspieramy Caritas Polska

 

W dniach 13-14 grudnia 2014 r. odbyła się Siódma Zbiórka Żywności Caritas Polska organizowana przez Caritas Polska oraz Parafię św. Jadwigi w Gorzowie wraz z księdzem proboszczem Stanisławem Rapaczem. W zbiórce wzięli udział wolontariusze z klasy II i III gimnazjum, którzy zbierając żywność w sklepach w Gorzowie oraz Chełmku przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących z terenów gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Wolontariuszy w tej zbiórce

Serdeczne życzenia radosnych Świąt
w cieple rodziny, pięknie pachnącej choinki,
zdrowia i energii na co dzień oraz uśmiechu
i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku
Życzy Wolontariat SZS w Gorzowie

bombki


WOLONTARIAT PRZEPROWADZIŁ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY

 

 

Dzięki przychylności księdza proboszcza Stanisława Rapacza dnia 27 listopada 2011 roku Wolontariusze SZS w Gorzowie przeprowadzili przed i po każdej mszy świętej zbiórkę pieniędzy dla Dzieci z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego

w Oświęcimiu.

Każdy darczyńca otrzymał symboliczne podziękowania w formie drobnych upominków , które wykonały dzieci ze szkoły specjalnej w Oświęcimiu oraz Wolontariusze z naszej szkoły. Zebrano 850 zł. Pieniądze zostały przekazane organizatorowi zbiórki, pani Wiolettcie Kosowskiej- Maca.

Pragniemy gorąco podziękować mieszkańcom Gorzowa za tak hojne datki.

Za pomoc w zbiórce pieniędzy dziękujemy także Wolontariuszom: Katarzynie Sojka, Weronice Szyjka, Wiktorii Gamalczyk, Patrycji Bryjok, Kamili Skotarskiej
i Marcie Ramzie oraz pani Wiolettcie Glandys i panu Przemkowi Niemczykowi.

 

Opiekunowie Wolontariatu

Anna Piecuch i Anna Droździewicz


PODSUMOWANIE V EDYCJI PROJEKTU
„MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA"

 

Dnia 9 listopada 2011r. w Wadowicach odbyło się podsumowanie V edycji projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia". Wolontariusze z ZSZ w Gorzowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji wolontariuszy z innych szkół z terenu delegatury wadowickiej. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi niesie bezinteresowną pomoc i jest otwartych na słowa bł. Jana Pawła II, że „... człowiek w pełni realizuje się wyłącznie wtedy, gdy kocha i daje siebie innym."

 

 


 

W naszej szkole od dwóch lat działa szkolne koło Wolontariuszy. Członkami koła są uczennice z II i III klasy gimnazjalnej, a opiekunami są Anna Piecuch i Anna Droździewicz.

Hasłem, które przyświeca naszym działaniom są słowa Jana Pawła II: „ Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata".
Głównym założeniem naszej działalności jest niesienie bezinteresownej pomocy najbardziej potrzebującym.

W roku szkolnym 2009/2010 działania nasze były skierowane do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Uczestniczyliśmy w ich życiu poprzez zorganizowanie wspólnych imprez artystycznych „Dzieci aktywności", „ Powitanie Jesieni", „Jasełka z Małym Księciem", wspólne spacery, zabawy ruchowe oraz ogniska, na których śpiewaliśmy piosenki. Pod hasłem „ Świąteczna paczka" zorganizowaliśmy zbiórkę produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej wsi.

Sytuacja powodziowa panująca w Polsce na przełomie maja i czerwca 2010 roku spowodowała potrzebę niesienia pomocy najbardziej poszkodowanym w naszym regionie. Przeprowadziliśmy dwie zbiórki żywności długoterminowej oraz środków czystości dla osób dotkniętych skutkami powodzi. Ksiądz proboszcz Stanisław Rapacz wraz z parafianami wspomogli naszą akcję. Zebrane dary zostały przekazane do Gimnazjum nr 1 w Bieruniu Nowym oraz do mieszkańców Chełma Śląskiego.

Ponadto uczniowie Szkoły Podstawowej mogli skorzystać z pomocy starszych kolegów w sprawach życia codziennego.

W bieżącym roku szkolnym 2010/2011 będziemy kontynuować działalność wolontariacką.

W związku z zakończeniem IV edycji Małopolskiego Projektu „ Mieć wyobraźnię miłosierdzia"- przygotowującego uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym 27.10.2010 roku odbyło się w Wadowicach uroczyste wręczenie dyplomów i upominków dla uczestników projektu. Z rąk pani Haliny Cimer- Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach i Radnego Sejmu Województwa Małopolskiego pana Franciszka Szydłowskiego otrzymaliśmy podziękowania za naszą działalność.

 


 Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Jan Paweł II

" Kto ma serce pełne miłości -
zawsze ma coś do dania"

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 263579