ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Grudzień 2018 PDF

 

Rozstrzygnięcie konkursu na stroik bożonarodzeniowy

 

Dnia 21 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na stroik bożonarodzeniowy. Na konkurs wpłynęły 34 prace.
Nagrody zostały ufundowane przez księdza Stanisława Rapacza.
Komisja w składzie: Dyrektor SZS w Gorzowie Lucyna Elżbieciak, katechetka Wioletta Glandys oraz pani Elżbieta Poznańska-Gondek po wnikliwej ocenie postanowiła przyznać następujące miejsca:

– w kategorii klas I-III:
1 miejsce: Jakub Niechwiej
2 miejsce: Paweł Stawiarski
3 miejsce: Maksymilian Mech
Wyróżnienia: Jakub Łukasiewicz, Ksawery Peschak, Oliwier Zamarlik

 DSC6979

– w kategorii klas IV - VI:
1 miejsce: Jakub Puchała
2 miejsce: Julia Lelito
3 miejsce: Wiktor Peschak

 DSC6985

– w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum:
1 miejsce: Daria Kotlarz
2 miejsce: Anna Gwiżdż
3 miejsce: Roksana Ładocha

 

 DSC6990

Nagrodę Publiczności
otrzymał Jakub Niechwiej

 DSC6992

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział
w konkursie życząc szczęśliwych i pełnych ciepła rodzinnego
Świąt Bożego Narodzenia.
 

 aparat31


"Dziewczynka z zapałkami" na święta

 

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie z klas I - III wprowadzili wszystkich w magiczny, świateczny czas. Tym razem nie były to typowe Jasełka, ale przedstawienie oparte na baśni  „Dziewczynka z zapałkami" H. CH. Andersena, które nawiązywało do Świąt Bożego Narodzenia.

aparat31

 DSC6955


Wigilijki klasowe

 

Jak co roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia we wszystkich klasach odbywały się wigilijki w trakcie których składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i częstowaliśmy się ciasteczkami, ciastami domowej roboty, barszczem z uszkami. W tym dniu w szkole panowała miła, serdeczna i przedświąteczna, pełna życzliwości atmosfera.

aparat31


Jasełka w "zerówce"

20181219 102731

20181219 102738

 


 

Bożonarodzeniowe spotkanie


Przedstawicielki Zespołu Śpiewaczego "Malwa" 12 grudnia odwiedziły Bibliotekę Publiczną oraz Szkolną w Gorzowie. Spotkały się z uczniami najmłodszy klas Samorządowego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej. Opowiedziały naszym milusińskim o dawnych tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Zaprezentowały ozdoby choinkowe i wspólnie z uczestnikami spotkania udekorowały świąteczne drzewko. Poczęstowały dzieci tradycyjnymi wypiekami, których przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie w ich rodzinnych domach.
Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe spotkanie.

aparat31

 

dsc 0621


Żywa lekcja historii- Kierunek niepodległość !!!

 

W dniu 12 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadzili zaproszeni goście. Prowadzący przedstawili uczniom sytuację Polski przed rozbiorami. Zaprezentowali kłótnie szlachty. Wspomnieli o sąsiadujących z Polską państwach, które, w czasie, gdy Rzeczpospolita pogrążała się w chaosie, powiększały i zbroiły swoje wojska.
Następnie panowie z Bractwa opowiedzieli o I i II rozbiorze Polski. Chcąc zaprezentować Powstanie Kościuszkowskie, przebrali ochotnika za kosyniera i dali mu broń./ Mateusz klasa 3g/ Niestety, powstanie nie powiodło się i doszło do III rozbioru Polski. Kornelia z klasy IV wcieliła się w rolę Napoleona, wraz z bermycą na głowie świetnie się prezentowała. Żołnierzem niemieckim z czasów I wojny światowej została Gabrysia z klasy 3 gimnazjum- musiała chronić się przed gazami bojowymi – maską gazową z czasów I wojny światowej. Żołnierzem rosyjskim Justynka z klasy IV. Na końcu spotkania przybliżono postać Józefa Piłsudskiego- Jakub – klasa 8. Spotkanie zakończyło się przypomnieniem dnia 11 listopada 1918, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość.
Bractwo kolejny już raz przeniosło uczniów w ważne momenty naszej historii, opowiadając o nich w bardzo przystępny sposób. To była bardzo ciekawa lekcja historii i już czekamy na kolejne spotkanie.
Zapamiętaj daty: 1794 r; 1830 r.; 1863 r.; 1815 r; 1914r; 1918 r.

aparat31


Klub Ortograffiti 

 

Ortomocni ortomaniacy spotykają się w każdy wtorek, aby wspólnie pokonywać trudności polskiej pisowni i doskonalić się w sztuce władania piękną polszczyzną. Trudne zadania i ambitne wyzwania nie odstraszają Ortomocnych, którzy dzielnie walczą z językowymi bykami!

aparat31


Wieczór i noc w szkole

 

20181207 193204


Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie

 

7 grudnia Muzeum w Wygiełzowie odwiedziła klasa czwarta, aby w dworskim salonie poznawać dawne obyczaje polskiej szlachty. Warsztaty, prowadzone przez członków grupy rekonstrukcyjnej „Podolski Regiment Odprzodowy" z Krakowa, przybliżyły nie tylko historyczne wydarzenia, ale uświadomiły, jak ważne w owych czasach było przestrzeganie zwyczajów i reguł życia polskiej szlachty. Można było na moment stać się szlachcianką, szlachcicem lub rycerzem, przymierzając stroje
i próbując swych sił w honorowym pojedynku. A jako że nie tylko szata
o szlachectwie świadczy, naczelną zasadę obowiązującą w owych czasach warto zapamiętać, iż: Verbum nobile debet esse stabile, czyli Słowo szlachcica musi być pewne. Może i dziś przydałoby się mieć to na względzie?

aparat31

dsc07097


Wycieczka do fabryki bombek

 

7 grudnia uczniowie klas I - III pojechali na wycieczkę do fabryki ozdób choinkowych w Bęble. Dzieci poznały proces produkcyjny bombki i sposób formowania szkła a także tajniki dekorowania ozdób choinkowych. Zobaczyły pracownię gdzie są srebrzone i wypalane, a później pakowane. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których mieli możliwość  zmierzyć się z trudną sztuką dekorowania.

Później  w drodze powrotnej w Muzeum w Chrzanowie uczestniczyli
w warsztatach bożonarodzeniowych, w trakcie których dowiedzieli się jakie
były dawne zwyczaje związane z przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia oraz samymi świętami, a następnie wykonali własne ozdoby choinkowe, m.in. tradycyjne światy z opłatków, aniołki. Zajęcia upłynęły w radosnej atmosferze, przybliżającej świąteczny nastrój.

 

aparat31


Mikołajki

 

Na ten dzień, uczniowie czekali od dawna, a od rana 6 grudnia już
z niecierpliwością wypatrywali niecodziennego gościa. Gdy się pojawił, wszyscy
z radością go powitali. Tradycyjnie w czerwonym kubraku, z długą siwą brodą
i pełnym workiem niespodzianek. Święty Mikołaj odwiedził wszystkich, we wszystkich klasach obdarowując prezentami i słodyczami.
Uczniowie liczą, że w przyszłym roku odwiedzi ich ponownie.

20181206 121750

 

20181206 090533


Szkoła dawniej i dziś...

 

Pan Aleksander Babiński doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UŚ 6 grudnia odwiedził Bibliotekę Szkolną i Publiczną w Gorzowie. Przybliżył uczniom  historię i rozwój szkolnictwa na terenie naszej gminy. Opowiedział jak na przestrzeni lat zmieniała się szkoła i obowiązki uczniów. Wspomniał również o regionalnych zabytkach.
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

aparat31

dsc 0574


SKSonTour- Kraków

 

Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? SKSonTour to cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Jest to pilotażowy projekt identyfikacji talentów sportowych mający na celu promocję Programu Szkolny Klub Sportowy oraz integrację jego uczestników.

Głównym założeniem SKSonTour była realizacja obwodu stacyjnego, podczas którego uczestnicy poznawali nowoczesne formy aktywności fizycznej oraz byli poddawani testom sprawności fizycznej.
SKSonTour to aktywność grup SKS na 11 różnorodnych stacjach sportowych:
1. WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY
2. DESKOROLKA
3. WIOŚLARSTWO
4. SPEED-BALL
5. STACJA MISTRZÓW
6. FOTOBUDKA
7. SKOK W DAL + PLATFORMA DYNAMOTERYCZNA
8. ZWIS NA DRĄŻKU + SIŁA UŚCISKU
9. REFLEKSOMIERZ
10. BIEG WAHADŁOWY
11.TEST GIBKOŚCI + POMIARY ANTROPOMETRYCZNE

 

Uczniowie naszej szkoły mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz porozmawiać z mistrzami, którzy zaszczycili swoja obecnością w Krakowie. Paweł Janusz- mistrz świata w karate tradycyjnym, oraz młodzi bardzo utalentowani lekkoatleci- Tymoteusz Zimny oraz Aleksandra Gaworska.

 

 sks

sks1

aparat31

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Menander
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254732