ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Listopad 2018 PDF

 

Wróżby Andrzejkowe

30 listopada wśród klas 1-3 odbyły się Andrzejki. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb. Uczniowie mogli wyczytać z lanego wosku, kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała ich przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości
i wiele innych ciekawych wróżb.
Imprezę dla uczniów przygotowały uczennice z klasy VIII.

aparat31


Edukacja dla bezpieczeństwa

 

W dniu 28 listopada uczniowie klasy VI uczestniczyli w lekcji dla bezpieczeństwa pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować" zorganizowanej przez OSP w Chełmku. Podczas spotkania przedstawicieie służb ratowniczych: policji, straży pożarnej oraz ratownictwa wodnego opowiedzieli o swojej pracy i przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa w okresie zimowym.

aparat31


Warsztaty plastyczne klas I - III 

27 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty bożonarodzeniowe dla rodziców i uczniów klas I - III, które poprowadziła Pani Alicja Małecka. Podczas spotkania uczniowie wspólnie z rodzicami wykonywali bombki ze sznurka, anioła z szyfonu oraz ozdabiali szyszki koralikami i brokatem.

aparat31


Krew darem życia

O tym, że krew jest bezcennym lekiem, którego nie da się zastąpić, doskonale wiedzą uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Krew darem życia". Jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród miało miejsce 26 listopada, w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Wyróżnienia otrzymały: Martyna Masłowska, Daria Kotlarz i Julia Cholewa.
Honorowi Krwiodawcy zasługują na najwyższe uznanie, dlatego dołączamy do życzeń, skierowanych do nich przez Ministra Zdrowia oraz Dyrektora Narodowego Centrum Krwi


Krew

Krew 3


Dzień Pluszowego Misia

 

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny pt."Pluszowe serduszko".
Pluszowy Miś jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. 

20181123 11240420181123 112350 

Jesteśmy odpowiedzialni za naszą Ziemię


  Dostrzeganie i rozumienie globalnych współzależności, uwrażliwienie na potrzeby zmieniającego się świata i kształtowanie postawy odpowiedzialności każdego człowieka za przyszłość naszego Globu to główne cele, jakie towarzyszyły akcji, przeprowadzonej w naszej szkole 21 XI w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.

 Pod hasłem „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata" grupa uczennic z klasy szóstej opracowała scenariusz przedsięwzięcia, w którym znalazły się: prezentacje, ciekawostki, zadania do gry terenowej, teatrzyk kamishibai „W naszych rękach" oraz quiz interaktywny. Cztery drużyny z klas IV – VI zdobywały wiedzę, zapoznając się z informacjami na temat sprawiedliwego handlu, procesów produkcji ubrań czy urządzeń elektronicznych, korzystania
z zasobów wodnych, zanieczyszczenia środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji
i zagrożeń cywilizacyjnych. Filmy edukacyjne przybliżyły zagadnienia związane
z produkcją wody butelkowanej, w przystępny sposób objaśniły problem smogu
i niebezpieczeństwa stosowania plastiku.

  Pomocną i atrakcyjną formą aktywnego zdobywania wiedzy stały się narzędzia TIK – quiz w aplikacji Kahoot czy ukryte pod kodami QR filmy i wiadomości. 

  Przeprowadzone działania skłoniły do refleksji nad rolą każdego człowieka
w tworzeniu przyjaznego świata, uświadamiając, że każdy z nas jest odpowiedzialny za jakość życia, a „w naszych rękach" są nie tylko telefony, ale przede wszystkim los Ziemi – „planety ludzi"

aparat31

Kliknij aby wejść


Dzień soczystego jabłka 

 

Z myślą o witaminkach, 19 listopada zorgonizowaliśmy w naszej szkole  "Dzień soczystego jabłka". To już kolejna akcja zachęcająca uczniów do spożywania owoców, jako głównego źródła witamin, wskazanie wartości odżywczych oraz ich wpływu na prawidłowy rozwój.
Uczniowie mieli wiele radości podczas robienia i spożywania soku z jabłek. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez dodatku cukru i bez konserwantów.

aparat31


2

9 listopada z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły dołączyli do obchodów. Bili rekord  - śpiewali czterozwrotkowy hymn. Ponadto zorganizowali apel, na którym recytowali wiersze, odśpiewali pieśni legionowe oraz utworzyli żywą flagę.
W szkole w tym dniu odbyły się lekcje biblioteczne o naszych symbolach narodowych. Klasa II przygotowała mini przedstawienie teatralne dla zerówki
i przedszkola pt. "Mały patriota". Został rozstrzygnięty konkurs na plakat
o tematyce niepodległościowej. Prace uczniów ozdobiły szkolne korytarze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego przedsięwzięcia.

aparat31Prace plastyczne

 DSC 0353


XXXII Bieg Niepodległości

 

20181107 121804

20181107 122007

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Wiliam Szekspir

"Wiemy kim jesteśmy, lecz nie wiemy, kim stać się możemy"

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254726