ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Lekcje biblioteczne 2018/2019 PDF

 

ŚWIAT JEST TAKIM JAKIM CHCEMY GO WIDZIEĆ

 

Najmłodsi uczniowie z grupy "0" wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez bibliotekę publiczną i szkolną. Odsłuchali "Baśni hinduskiej o tysiącu luster", a następnie rozmawiali na temat wyrażania swoich emocji oraz tego jak postrzegamy innych ludzi. Na zajęciach wprowadzono element dramy. Zapraszamy do fotorelacji.

DSC 1437

 

DSC 1440

DSC 1446

DSC 1447


HISTORIA KSIĄŻKI

 

W bibliotece klasa "O" poznała historię książki od czasów najdawniejszych.
Nasi najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się z jakich elementów jest zbudowana książka i kto pomaga przy jej powstaniu.

DSC 1276

DSC 1277


Warsztaty - Drugie życie książek

 

W bibliotece szkolnej oraz publicznej w Gorzowie odbyły się warsztaty dla klas 1-3 szkoły podstawowej pt.: Drugie życie książki. Uczniowie wykonali jeża ze starych i zniszczonych książek. Pokazujemy, jak pomysłowo przywracać do życia przedmioty zużyte, a także zaspokoić potrzebę fizycznego kontaktu z książką. Literatura przeczytana kilkadziesiąt razy wcale nie musi stać się makulaturą,
a przy użyciu prostych technik artystycznych, można z książki zaczytanej stworzyć dzieło sztuki.Warsztaty bardzo podobały się naszym najmłodszym czytelnikom. Przy okazji przypomniano im jak należy dbać o książkę.

DSC 1314

DSC 1317

 

DSC 1319

DSC 1320

DSC 1327


BAJKA O CIEPŁYM I PUCHATYM

 

W bibliotece szkolnej i publicznej w Gorzowie uczniowie chętnie biorą udział
w lekcjach popularyzujących czytelnictwo. Wspólnie odczytali i zinterpretowali tekst Bajki o ciepłym i puchatymDokonali wypożyczeń książek i obdarowali się głaskami. Wypisywali zalety i mocne strony swoich kolegów i koleżanek.

dsc 1354

dsc 1356

dsc 1379


III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

 

W miesiącu marcu w bibliotece szkolnej i publicznej w Gorzowie głośno czytamy fragmenty Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.
W przedsięwzięciu chętnie wzięli udział uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół. Zapraszamy do fotorelacji.

 DSC 0985

DSC 0986

DSC 0989

DSC 0999

DSC 1003


 

WALENTYNKOWE WIETRZENIE POEZJI

 

W bibliotece szkolnej i publicznej w Gorzowie odbyła się kolejna odsłona Walentynkowego Wietrzenia Poezji. Uczniowie chętnie odczytali teksty poetyckie o tematyce miłosnej przy dźwiękach nastrojowej muzyki. Nasi czytelnicy na spotkaniu zaprezentowali własne wiersze. Życzymy dalszych owocnych prób literackich.

DSC 0938

DSC 0939


Bożonarodzeniowe spotkanie


Przedstawicielki Zespołu Śpiewaczego "Malwa" 12 grudnia odwiedziły Bibliotekę Publiczną oraz Szkolną w Gorzowie. Spotkały się z uczniami najmłodszy klas Samorządowego Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej. Opowiedziały naszym milusińskim o dawnych tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Zaprezentowały ozdoby choinkowe i wspólnie z uczestnikami spotkania udekorowały świąteczne drzewko. Poczęstowały dzieci tradycyjnymi wypiekami, których przepisy przekazywane są z pokolenia na pokolenie w ich rodzinnych domach.
Serdecznie dziękujemy Paniom za miłe spotkanie.

aparat31

 

dsc 0621

 


Szkoła dawniej i dziś...

Pan Aleksander Babiński doktorant na Wydziale Nauk Społecznych UŚ 6 grudnia odwiedził Bibliotekę Szkolną i Publiczną w Gorzowie. Przybliżył uczniom Samorządowego Zespołu Szkół historię i rozwój szkolnictwa na terenie naszej gminy. Opowiedział jak na przestrzeni lat zmieniała się szkoła i obowiązki uczniów. Wspomniał również o regionalnych zabytkach. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

 aparat31

dsc 0574


I Ty możesz zostać mistrzem w posługiwaniu się słownikiem

 

Uczniowie klasy piątej zapoznali się z podziałem i rodzajami słowników. Przybliżyli sobie zasady korzystania z tych książek. Później przeszli do zadań praktycznych. Zostali podzieleni na kilka grup i mieli jak najszybciej wyszukać wyznaczone hasła.

DSC 0155

DSC 0157


Pontyfikat Św. Jana Pawła II


Uczniowie klas 1-3 oraz klasy 6 wzięli udział w montażu słowno-muzycznym
z okazji 40-lecia Pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Odsłuchali śmiesznych anegdot
z życia Karola Wojtyły i wspólnie odśpiewali jego ulubione pieśni.

DSC 0166

DSC 0186

DSC 0188

DSC 0190

DSC 01921


 100 LECIE NIEPODLEGŁEJ


Uczniowie naszych najmłodszych klas wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt.: Polskie symbole narodowe. Odsłuchali Legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Wymienili polskie symbole narodowe. Wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy Kto Ty jesteś? Wspólnie odśpiewali hymn oraz odsłuchali pieśni patriotycznych.

DSC 0327

DSC 0328

 

DSC 0329


HISTORIA PISMA

Uczniowie klasy pierwszej poznali historię pisma i budowę książki. Usłyszeli
o dawnych i współczesnych rodzajach książek, bo są one przecież sposobem na przekazywanie informacji. Dowiedzieli się jak pisano na papirusie, a jak na glinianych tabliczkach.

DSC 0320

DSC 0322

 

DSC 0323


W zalewie reklam


Uczniowie klasy piątej poznali pojęcia związane z reklamą. Wymienili pozytywne
i negatywne skutki reklam podczas wspólnej dyskusji. Opracowali i omówili swoją własną reklamę.

DSC 0431 

DSC 0432


"Miłość trzyma się mocno”

 

Uczniowie klasy 3 gimnazjum wzięli udział w lekcji bibliotecznej dotyczącej przemijania i ulotności czasu. Pani Małgorzata Wabik głośno odczytała tekst I. B. Singera "Miłość trzyma się mocno”. Następnie wszyscy zgromadzeni oddali się wspólnym rozważaniom na temat sensu tekstu. Odkryli dosłowne i alegoryczne znaczenie opowiadania. Wymienili wartości najważniejsze w życiu człowieka.

 DSC 5733


Przywitanie nowego roku szkolnego przez inne klasy 

 

Uczniowie klas 2,3,4,5 również odwiedzili bibliotekę na początku września. Przypomnieli sobie zalety książki, układ woluminów na półkach oraz regulamin wypożyczeń.

 DSC 5724


Pierwsza wizyta klasy I w bibliotece

 

Nasi mili uczniowie pierwszy raz w nowym roku szkolnym odwiedzili progi biblioteki. Zapoznali się z układem księgozbioru bibliotecznego. Dowiedzieli się jak należy dbać o książeczki. Wymienili ich zalety. Porównali kartę książki z kartą czytelnika. Dokonali pierwszych wypożyczeń.

DSC 5704 DSC 5709

DSC 5711

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Jim Morrison

"Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 210568