ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Czerwiec 2018

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 

 

Wakacje stają się upragnioną przez uczniów rzeczywistością!
22 czerwca
podczas uroczystej akademii na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 zostały wręczone przez panią Dyrektor Lucynę Elżbieciak Nagrody Dyrektora, nagrody za 100% frekwencję oraz  "Wiktory" nagrody za właściwą postawę, kulturę osobistą, bezinteresowną pomoc, zaangażowanie się w prace na rzecz szkoły.
Wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców za ofiarowaną pomoc i życzliwość.
aparat31


 Pożegnanie klasy III gimnazjum


Dnia 21 czerwca uczniowie klasy II gimnazjum oraz VII wraz z wychowawczyniami panią Katarzyną Białas-Szafraniec i panią Agnieszką Kajdas przygotowali program artystyczny na pożegnanie starszych kolegów z klasy III gimnazjum.

aparat31


Wycieczka do Wieliczki

 

DSC00882

aparat31


"Klapki dla Gambii"


Zakończyliśmy w naszej szkole akcję „Klapki dla Gambii", której c
elem było zebranie jak największej ilości klapek, które mają uchronić dzieci z Afryki przed różnego rodzaju skaleczeniami i otarciami.

Uczniowie pokazali, że los innych dzieci nie jest im obojętny. Zebrane klapki,
w pierwszym tygodniu lipca zostaną przetransportowane do Gambii. Jedna para klapek trafi do jednego dziecka.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

 klapki dla Gambii

 

DSC00892


Lekcja muzyki - instrumenty perkusyjne


Dnia 15 czerwca odbyła się wyjątkowa lekcja muzyki- lekcja w której uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki, a tematem głównym były instrumenty perkusyjne. Znaliśmy już kilka instrumentów z tej grupy np. bębenki, trójkąty, marakasy i kołatki, ale zobaczyliśmy i usłyszeliśmy brzmienie nowych instrumentów perkusyjnych- m.in.: bongosy, cabasa, wibrafo.
Lekcja zakończyła się wspólnym koncertem.

DSC00800

DSC00804


Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

 

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji. Panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu
w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentowały uczniom, jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Przedstawiły zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Uczniowie  mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Policjantki przypomniały  również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziały o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły paniom policjantkom podziękowanie za poświęcony czas i dobre rady.

DSC00775


WYCIECZKA KLASY VI i VII

 

Dnia 13.06.2018r. odbyła się wycieczka klas 6 i 7 w Beskid Śląski. Uczniowie
o 8.30 wyruszyli w kierunku Bielska- Białej. Gondolą wyjechali na Szyndzielnię,
a stamtąd szlakiem, pieszo udali się do Brennej. Pogoda dopisywała,
a samopoczucie wszystkich było świetne.
Po dotarciu do końcowego punktu szlaku uczniowie przejechali do Chlebowej Chaty, w której odbyły się warsztaty wypieku podpłomyków. Dzieci poznały dawne narzędzia pracy oraz urządzenia i maszyny, które służyły rolnikom w polach oraz w domach. Dowiedzieli się ile pracy muszą wykonać pszczoły i pszczelarze, aby miód zawędrował na nasze stoły. Na koniec każdy uczeń mógł własnoręcznie zrobić podpłomyk i skosztować go z domowej roboty masłem, miodem lub smalcem, popijając kawa zbożową.
Do Gorzowa z dobrym humorem uczniowie wrócili o 19.30

DSC00739 aparat31


 

Festyn Rodzinny

 

W sobotę 9 czerwca odbył się szkolny Festyn przygotowany przez Radę Rodziców, we współpracy z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Festyn uświetniły występy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły. 

Pogoda dopisała i zabawa trwała do późnych godzin.

 DSC6013

 


"To ostatni raz..."

 

Klasa III gimnazjum w pełnym 12-osobowym składzie uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Krynicy ( 7-8.06.2018r.).

Pogoda dopisała, humory też i apetyty na pyszne orzeźwiające krynickie lody.

Zwiedziliśmy Muzeum Nikifora, podziwialiśmy widoki z Jaworzyny, odwiedziliśmy schronisko turystyczne, kosztowaliśmy wód mineralnych w Pijalni Wód Zdrojowych, spacerowaliśmy ulicami miasta.

Nie zabrakło też atrakcji w samym pensjonacie, w którym nocowaliśmy: kiełbaski
z grilla, dyskoteka w chatce góralskiej i bardzo dłuuuga noc.
Szkoda, że trzeba było wracać. Na szczęście pozostało nam dużo pamiątkowych zdjęć.

  DSC5901 aparat31


logo miasteczko

 Wycieczka kasy I i II do Żor

 

 

       6 czerwca uczniowie klasy I i II wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Miasteczka Twinpigs, czyli Westernowego Parku Rozrywki w Żorach. Dzięki licznym atrakcjom każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Największą popularnością cieszyły się: Tajemnicze podziemie, Podróż batyskafem, Wulkan wspinaczkowy, Nawiedzona sztolnia, park linowy, kino 5D, Wagoniki – gąsienica Family Coaster, karuzele oraz pokaz pojedynku rewolwerowców.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy świetnie się bawili.

 aparat31 


 "Światowe Dni Młodzieży -

Turniej z Janem Pawłem II"

 

4 czerwca w SZS nr 2 w Chełmku w ramach gminnych obchodów 40-lecia pontyfikatu Jana Pawła II odbył się konkurs pod hasłem: "Światowe Dni Młodzieży - Turniej z Janem Pawłem II". Zmagania drużyn z wszystkich szkół naszej gminy odbywały się w kilku kategoriach. Zespoły trzyosobowe miały wykazać się wiedzą na temat ŚDM oraz znajomością hymnów poszczególnych spotkań. Drużyny wspierające przygotowały wcześniej prezentację wybranego kraju, w którym odbywały się ŚDM, jego logo oraz hymn. Walka była zacięta, bo wszystkie grupy były świetnie przygotowane. Drużyny były wspierane fantastycznym dopingiem. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.

Gratulujemy!

 

DSC1692

DSC1691

 

 
Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Platon

Myśleć, to co prawdziwe,
czuć, to co piękne
i kochać co dobre
– w tym cel życia

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 254716