ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Aktualności


Marzec 2019 PDF

Żonkile Nadziei

Początek wiosny i w naszym szkolnym ogródku zakwitły piękne, żółte żonkile, które uczniowie sadzili jesienią w ramach akcji Żonkile Nadziei dla Frania Irzyka.

20190329 124620

20190329 124636


Pierwszy
Dzień Wiosny


Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Na ten dzień  każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Uczniowie  klas I-III udali się na spacer w poszukiwaniu nowej pory roku. Później zgodnie z tradycją odbył się obrzęd spalenia Marzanny, symbolizującej odchodzącą zimę. Marzanny zostały wcześniej wykonali ze słomy
i kolorowej bibuły.

20190321 100356 20190321 100338  aparat31


Wizyta na farmie ślimaków

 

aparat31


 

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

20190315 104739

 

Dnia 15 marca br. w Gorzowie odbyły się Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę reprezentowali: Zofia Gołąb, Justyna Gołąb, Bartłomiej Boruń, Igor Rybak, Hanna Gołąb, Daria Kotlarz, Karolina Tarkowska. Uczniowie Naszej Szkoły stanęli na podium: I miejsce – Hanna Gołąb, III miejsce – Igor Rybak w kategorii Gimnazjum oraz I miejsce – Zofia Gołąb, III miejsce – Bartłomiej Boruń w kategorii Szkoły Podstawowej w gminnym Turnieju Pożarniczym „Młodzież zapobiega Pożarom". Gratulujemy!

 

Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami wezmą udział w wycieczce do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, która odbędzie się w maju.

 

30 marca br. uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym. Będzie to Hanna Gołąb – klasa III gimnazjum oraz Zofia Gołąb – klasa VI szkoły podstawowej, które zajęły pierwsze miejsca w etapie gminnym.

 

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

20190315 104623

 


Podaruj dzieciom szkołę

 

Dnia 5.03.2019 roku w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie odbyła się akcja charytatywna o nazwie ,,Pączki dla Afryki'' organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa.
W Gorzowie inicjatorami tego wydarzenia była klasa 7.
Podczas przerw oraz zebrania z rodzicami, wolontariusze sprzedawali pączki, donaty, zorganizowane przez Państwa Dominikę i Michała Postupalskich oraz został przygotowany kiermasz rzeczy własnoręcznie zrobionych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Cały dochód : 1156,00 zł. z kiermaszu został przekazany Fundacji, która realizuje projekty (buduje szkoły, studnie, kaplice, wykształca i karmi dzieci w RŚA
i Czadzie).


„Kupując pączka rośnie Ci serce, bo pomagasz potrzebującym"
Za włączenie się w akcję charytatywną wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

img 4129Organizatorzy: klasa VII

aparat31

wplata

 

 
Luty 2019 PDF

Jestem na pTak! Z przyrodą za pan brat!

 

Jak posługiwać się mapą i kompasem? Jakie zwierzęta spotkamy
w gorzowskim lesie? Na jakim drzewie szyszki rosną w górę a na jakim w dół? Co znaczą kolory pasków namalowanych na niektórych drzewach? Jak wieszać budki dla sów, a jak dla pozostałych ptaków? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli uczniowie klasy IV i VI, uczestnicy leśnej wyprawy, której głównym celem było zamontowanie na drzewach budki dla puszczyków oraz dwóch budek dla innych ptaków. Wycieczka była też ważną lekcją przyrody oraz sprawdzianem umiejętności czytania map i orientacji w terenie. Uczniowie odwiedzili szkółkę dębów i wiązów a szóstoklasiści mogli podziwiać całkiem spore drzewka, które sadzili jako „zerówkowicze”. Na koniec spotkania pracownicy Nadleśnictwa Chrzanów przeprowadzili konkurs z nagrodami, podsumowujący zdobytą wiedzę.

Wycieczka przyrodnicza była efektem współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie, które podarowało szkole budkę dla puszczyków. Kolejne dwie budki przekazał dyrektor MOKSiR w Chełmku pan Waldemar Rudyk, a dzięki zaangażowaniu i wsparciu pani Eweliny Boruń – zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Chrzanów oraz panów leśniczych Michała Zdebika i Grzegorza Września nowe domki dla ptaków zostały przymocowane do drzew
w gorzowskim lesie. Fotograficzną relację zapewnił pan Paweł Waligóra, redaktor „Echa Chełmka”.

Czwartkowe edukacyjne przedsięwzięcie było wstępem do „Nocy Sów”, na którą zapraszamy do szkoły 22 marca w godz. 19.00 - 22.00. Liczba miejsc ograniczona!

dsc07852

 aparat31


Wyjazd na narty

20190206 151106


Z Wyspiańskim w Krakowie

 

Z okazji 150 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego młodzież klasy IV oraz VI wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Program obejmował: podziwianie Wawelu z perspektywy Domu Długosza, w którym ojciec Wyspiańskiego miał swoją pracownię rzeźbiarską, odwiedziny w Collegium św. Anny (obecnie I Liceum im. B. Nowodworskiego), gdzie uczył się Wyspiański, wizytę w Kościele oo. Franciszkanów, w którym znajdują się witraże i polichromie artysty, spektakl „Kwiat paproci" w Teatrze im. J. Słowackiego oraz warsztaty, połączone ze zwiedzaniem wystawy „Wyspiański. Nieznany" w Muzeum Narodowym. Spora dawka wiedzy, emocji, wrażeń i refleksji pozostanie zapewne na zawsze w pamięci uczestników wyprawy

dsc07734aparat31

 


 

Szkoła Koneserów Kina

 

Już po raz piąty młodzi entuzjaści sztuki filmowej z klasy czwartej oraz piątej wzięli udział w seansie kinowym w ramach projektu Kino Szkoła, realizowanego w oświęcimskim Planet Cinema. Prelekcja, poprzedzająca film, skłoniła do refleksji nad sposobami komunikacji oraz trudnościami w porozumiewaniu się
a przedstawiona na ekranie historia „Miłości pisanej Braillem" wzruszyła
i uświadomiła, jak wielką siłę mają uczucia. Wyprawa do Oświęcimia zakończyła się wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej i zapoznaniem ze sposobami korzystania z bogatego księgozbioru oraz różnorodnej oferty kulturalnej.

dsc07725aparat31


MIEJ SERCE... I ZŁÓŻ SERCE! – Serce dla Hospicjum

 

    11 lutego, w Światowym Dniu Chorego, Uczennice i Uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum składali papierowe serduszka techniką origami, aby podarować je Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Dołączyliśmy w ten sposób do Serdecznego Łańcucha, o którym organizatorzy napisali, że „to takie jakby LISTY WALENTYNKOWE dla hospicjum - które zostaną wysłane dalej W ŚWIAT (albo przynajmniej w Małopolskę, bądź w sprzyjających warunkach w Polskę )... dokładnie 14 lutego! W ten sposób popłynie sygnał: "JESTEŚMY!", "DZIAŁAMY", "POMAGAMY" – do wszystkich, którzy mogą tego potrzebować.."

 

Wierzymy, że łańcuch dobrych serc ma ogromną, uzdrawiającą moc i dziękujemy za każdy dobry gest serdecznej życzliwości względem drugiego człowieka.

 

Więcej na temat SERDUSZKOWEJ AKCJI - na stronie internetowej hospicjum: https://mhd.org.pl/miej-serce-i-zloz-serce-serce-dla-hospicjum-2019/

aparat31


Dziel się uśmiechem

 

Zaraz po feriach, dzięki inicjatywie małopolskiego oddziału PCK, nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjno-profilaktycznego „Dziel się uśmiechem", który powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Mars Polska. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Celem kampanii jest edukacja dzieci w wieku 5-13 lat na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.
Nasi uczniowie z klas 0 – VI otrzymali pakiety, w których oprócz szczoteczki
i pasty do zębów znaleźli bezcukrową gumę do żucia „Orbit" oraz książeczkę
z ciekawymi informacjami, zagadkami, ćwiczeniami, kolorowankami. Mamy nadzieję, że zdobyta w czasie zajęć wiedza pomoże świadomie dbać o zdrowe zęby i dzielić się pięknym uśmiechem.

Klasa IIIaparat31


Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem

 
Styczeń 2019 PDF

Więcej…
 
Grudzień 2018 PDF

 

Więcej…
 
Listopad 2018 PDF

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18

Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Albert Camus

"Z przyjaźnią sprawa nie jest taka prosta. Długo i z trudem się ją zdobywa, ale kiedy się już przyjaźń posiadło, nie sposób się od niej uwolnić, trzeba stawić czoła."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 293275