Wyniki konkursu plastycznego „ Znajdziesz mnie w bibliotece”

W ramach obchodów  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek  w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „ Znajdziesz mnie
w bibliotece”.

Celem konkursu była promocja czytelnictwa i zainteresowania książką, kształtowanie kreatywności i oryginalności myślenia oraz rozwijanie twórczej inwencji dziecka.

Na konkurs wpłynęło 12 prac, z których jury wyłoniło laureatów:

Kategoria wiekowa grupa „0” oraz klasy I-III :

  1. Lena Kaczmarek
  2. Milena Pawela
  3. Maciej Hutniczak

Kategoria wiekowa klasy IV-VIII:

  1. Piotr Dybał

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w konkursie

Wyniki Szkolnego Konkursu „Kot”

Miło nam poinformować o wynikach szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Kota:

I miejsce Łucja Nowak

II miejsce Lena Pyras

III miejsce Milena Pawela

Wyróżnienia:

Magdalena Kędzioła

Alicja Klęczar

Oliwier Zamarlik

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, a wygranym życzymy dalszych sukcesów

Stypendia za wyniki w nauce

W dniu 5.03.2021r. zostały wręczone stypendia uczniom, którzy w pierwszym okresie
roku szkolnego 2020/2021 osiągnęli średnią ocen 5,20 i wyższą.

Z naszej szkoły stypendia otrzymali: 

1.Zofia Czerw,

2. Zuzanna Ławczys,

3. Jakub Korczewski,

4. Jakub Tomczyk

5. Julia Lelito,

6. Wiktoria Wilczak,

7. Mikołaj Kotlarczyk,

8. Michał Owsiak,

9. Aleksandra Remsak,

10. Jan Czerw,

11. Martyna Remsak

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

konkurs języka angielskiego MEMORY MASTER.

20.11. 2020 r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w konkursie języka angielskiego MEMORY MASTER.

MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym.
Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.

A tak oto przedstawia się lista zwycięzców:

Laureaci II stopnia: Wiktoria Wilczak kl. 6; Eryk Stachura kl. 6; Martyna Remsak kl. 8.

 

Laureaci III stopnia: Olaf Krawczyk kl. 4; Mikołaj Kotlarczyk kl. 6; Jan Czerw kl. 7.

 

Wyróżnienie: Julia Lelito kl. 6; Paulina Mech kl. 6; Wiktor Peschak kl. 7; Oliwia Łukasiewicz kl. 8.

Gratulujemy!

 

Konkurs biblioteczny

„Twórczość Marii Konopnickiej oczami dziecka”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, ilustrując wybrany utwór patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej.

Konkurs miał  na celu upowszechnienie czytelnictwa, propagowanie twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie kreatywności plastycznej uczniów.

Komisja konkursowa , oceniając prace, brała pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, oryginalność, walory estetyczne, samodzielność wykonania i dobór technik plastycznych.

I tak oto przedstawia się lista zwycięzców:

I miejsce: Maja Janiszewska z klasy 2

II miejsce: Hanna Matejek z klasy 2

III miejsce: Antonina Nędza z klasy 1

I miejsce – Maja Janiszewska

III miejsce – Antonina Nędza

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie,
za zainteresowanie i trud włożony w wykonanie pracy.

Sukcesy w konkursie plastycznym „Barwy Niepodległej”

Jury konkursowe Muzeum Zamku w Oświęcimiu wyłoniło laureatów w konkursie plastycznym „Barwy Niepodległej”, który został zorganizowany z okazji 102. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W kategorii 6-9 lat:

II miejsce zajęła Antonina Nędza z klasy I

III miejsce (ex aequo) Ksawery Peschak – klasa III, Jan Basoń – klasa II

Wyróżnienie otrzymała Liwia Mańkut z klasy I

Gratulujemy sukcesów !

 

 

Nagroda w konkursie „Śladami pieniądza”

Powołana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości Komisja w składzie: koordynator programu „Ekonomia na co dzień.”, doradca metodyczny z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli wyłoniła zwycięzców konkursu internetowego „Śladami pieniądza.”

Finalistą został Wiktor Peschak uczeń klasy 7

 

W konkursie wzięło udział 72 000 uczniów.

„ Punktem wyjścia wszystkich osiągnięć jest pragnienie.” – Napoleon Hill

 

 Gratulujemy !!!

Katarzyna Białas-Szafraniec

Stypendia Burmistrza Chełmka

 

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus przyznał stypendia dla uczniów za szczególne wyniki w nauce.
Z naszej szkoły stypendia otrzymali: Jan Czerw, Wiktoria Wilczak, Martyna Remsak, Wiktor Peschak, Zofia Czerw, Jakub Korczewski, Zuzanna Ławczys, Piotr Dybał, Patrycja Klima, Julia Lelito, Michał Owsiak, Joanna Brzezina, Mikołaj Kotlarczyk, Paulina Mech, Aleksandra Remsak, Eryk Stachura, Joanna Bocheniak, Milena Remsak, Tatiana Balcerek, Zofia Gołąb.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Nagrody Burmistrza Chełmka

W dniu 26 czerwca podczas uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 zostały wręczenie przez Dyrektora szkoły w imieniu Burmistrza Chełmka Andrzeja Saternusa nagrody rzeczowe za indywidualne osiągnięcia w nauce.

Nagrody z naszej szkoły otrzymali: Jan Czerw i Wiktor Peschak

33 uczniów z naszej szkoły z wysoką średnią ocen na świadectwie 5,0 i powyżej otrzymało listy gratulacyjne od Burmistrza Chełmka.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Stypendia Burmistrza Chełmka

Zostały przyznane Stypendia Burmistrza Chełmka za wysokie wyniki w nauce dla uczniów, którzy otrzymali średnią ocen powyżej 5,1 za pierwszy okres w roku szkolnym 2019/2020, brali udział i odnosili sukcesy w konkursach, olimpiadach przedmiotowych.

Stypendia otrzymali:

  • Martyna Remsak,
  • Paulina Mech,
  • Patrycja Klima,
  • Michał Owsiak.